Kartkówka dżuma

4 lipca 2019 02:38


Pobierz: kartkówka dżuma.pdf

Kim była pierwsza, śmiertelna ofiara dżumy? jezuitą dozorcą urzędnikiem dziennikarzem: 2. Jak długo w momencie wybuchu dżumy chorowała żona doktora Rieuxa? 0,5 roku rok 1,5 roku 2 lata: 3. Kto uratował Cottarda od samobójstwa? Rieux Grand Tarrou Rambert: 4. Jaką nazwę nosił dziennik, który zaczęto wydawać w czasie epidemii .Kartkówka służy do weryfikacji stopnia opanowania przez ucznia niewielkiej ilości materiału. Obejmuje pytania ze znajomości lektury „Dżuma" Alberta Camusa oraz model odpowiedzi. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kartkówka grupa A DŻUMA. Podaj 3 objawy dżumy. Kto był pierwszą ofiarą choroby? 3. Gdzie i dlaczego przebywała żona doktora Rieux? 4. Z jakiego powodu Rambert przybył do Oranu?11. Jak nazywał się nowy dziennik, który powstał w czasie epidemii dżumy w miasteczku Oran? 12. Kto powie: „Żeby uprościć sprawę, powiedzmy, że cierpiałem na dżumę długo przedtem, zanim poznałem to miasto i tę epidemię. Dość powiedzieć, że jestem jak wszyscy.Test z Odpowiedziami Język polski. Prosty test z lektura :"Dżuma " Alberta Camusa Test online z odpowiedziami, składa się z 30 pytań.Plik DŻUMA pytania.docx na koncie użytkownika Dark_Side • folder Dżuma • Data dodania: 20 paź 2013. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dżuma test z lektury.

Sprawdź jak dobrze znasz Dżumę Alberta Camusa.

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki z lektury Dżuma. Rozwiąż test.Wybrana powieść lub zbiór opowiadań z XX lub XXI w. Marii Dąbrowskiej, Zofii Nałkowskiej, Marii Kuncewiczowej, Józefa Wittlina, Józefa Mackiewicza, Juliana Stryjkowskiego, Andrzeja Kuśniewicza, Tadeusza Konwickiego, Stanisława Lema, Wiesława Myśliwskiego, Marka Nowakowskiego, Jerzego Pilcha, Olgi Tokarczuk, Stefana Chwina, Pawła Huellego)Targi Edukacyjne EDU DAY 2016 - w Koszalinie, Szczecinku, Słupsku; Poznaj Preply - rewolucja w nauce przedmiotów ścisłych; Najpopularniejsze gry dla dzieci w 2015 roku• biografia Alberta Camusa • życie i twórczość Alberta Camusa • motyw wojny w Dżumie • motyw śmierci w Dżumie • Zło w Dżumie • Motto w Dżumie • bohaterowie Dżumy • charakterystyka bohaterów w Dżumie • opracowanie Dżumy • postawy ludzkie w Dżumie Alberta Camusa • świat grozy i absurdu w Dżumie .Albert Camus - Dżuma (1) Darmowe testy ze wszystkich przedmiotów z gimnazjum i liceumDżuma - lektura. Jaką postać wobec Dzumy przyjeli bohaterowie powieści: - dr. Rienx - Tarroii - Raymund Lambert 2. Jak można rozumieć "Dzume" w sensie dosłownym i przenośni. Jak rozumiesz cytat "Dzuma nie umiera nigdy" Prosze pomóżcie mi!Dżuma - streszczenie utworu Alberta Camusa. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, szczegółowy plan wydarzeń, analizę warstwy symbolicznej dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Dżuma Alberta Camusa znajdziecie na streszczenia.pl.TestWiedzy.pl -.

Przetestuj swoją wiedzę.Liceum - bezpłatne testy powtórkowe. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Romeo i Julia - Wiliam Shakespeare Mamy dla was najpopularniejsze przez nauczycieli testy / sprawdziany / kartkówki z lektury Romeo i Julia. Plik zawiera testy / sprawdziany / kartkówki dotyczące lektury jaką jest Romeo i Julia. Wraz z testem / sprawdzianem / kartkówką jest klucz odpowiedzi bądź przykładowe odpowiedzi (jeżeli chodzi o pytanie otwarte).Dżuma w 1649 prawdopodobnie zredukowała populację Sewilli o połowę. W latach 1709-1713 (zbiegło to się w czasie z III wojną północną) dżuma doprowadziła do śmierci około 100 tysięcy ludzi we Szwecji i 300 tysięcy w Prusach. Zaraza zabiła też dwie trzecie populacji Helsinek i jedną trzecią ludności Sztokholmu.Znalezione Ogłoszenia - dżuma sprawdzian pinad słowami. Sprawdziany Ponad słowami 1, 2, 3 liceum, technikum. Witam, mam do zaoferowania sprawdziany do języka polskiego z podręcznika Ponad Słowami do klasy 1, 2 i 3 Koszt zestawu do jednej klasy 45 zł W skład zestawu wchodzą: * .Dżuma Alberta Camusa to jedna z najbardziej cenionych powieści XX wieku to nie tylko szkic miasta w czasie wielkiego zagrożenia, to przede wszystkim studium postaci stojących w obliczu Zła.

Dżuma, która niezauważalnie wkrada się w bramy Oranu zmienia dotychczasowy porządek Read More …Bezpłatny.

Oferuje na sprzedaż sprawdziany z epok oraz kartkówki z lektur do podręczników ,,Zrozumieć tekst, zrozumieć człowieka 1.2 2.2 3.0 " z wydawnictwa ,,".Dżuma - czas i miejsce akcji, narracja Czas akcji Akcja powieści rozgrywa się w Oranie, algierskim mieście portowym od 16 kwietnia któregoś roku w latach czterdziestych (autor nie podaje ostatniej cyfry daty, w to miejsce stawia kropkę, w książce jest mowa o roku 194.) do około połowy lutego następnego roku, obejmuje więc dziesięć miesięcy.Dżuma - bohaterowie, opracowanie i streszczenie Dżumy Camusa. Doktor Bernard Rieux - charakterystyka Doktor Bernard Rieux - jest narratorem powieści, ale ujawnia to dopiero pod jej koniec.Jest całkowicie oddany swojej pracy i pacjentom.Wywodzi się z biednej rodziny robotniczej.Karta pracy nr 21 do scenariusza lekcji 15. Nowe Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Klasa 2. Część 1 na Uczę.pl. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Dżuma docisnęła swoje pięto na każdej dziedzinie życia w mieście. Nawet jak pisze narrator. Miasto stało się pomijane przez samoloty, statki i samochody. Szybko zaczyna brakować żywności. Ponadto zamknięcie bram spowodowało rozdzielenie wielu rodzin, przyjaciół i kochanków.W dosłownym sensie - człowiek nie ma mocy nad dżumą, choroba atakuje niespodziewanie, a jej ofiarami padają zarówno starzy, jak i dzieci, mężczyźni, kobiety, słabi i - zdawałoby się - w pełni sił. Nikt nie może czuć się bezpieczny, kiedy wokół panuje epidemia. Ale to nie znaczy, że człowiek nie może z dżumą walczyć.Dżuma zaczęła atakować z coraz większą siłą, tygodniowo umierało pięćset osób. Rieux odmówił Rambertowi pomocy w opuszczeniu miasta, tłumacząc, że nie jest w stanie sprawdzić, czy dziennikarz nie jest chory. Poza tym doktor bardzo intensywnie pracował, odwiedzał chorych .Jednak po przeczytaniu mojej ostatniej lektury szkolnej, „Dżumy" zaczęłam takie osoby bardziej rozumieć. No, bo pomyślcie tylko… Jeżeli ktoś nie czytał w dzieciństwie książek, bo go do tego nie ciągnęło/ rodzice nie zachęcali/ chodził wtedy po drzewach i jedyne, na jakie trafia to lektury, to ja się mu wcale nie dziwię.Na podstawie cytowanych fragmentów „Dżumy" Alberta Camus i „Ludzi Bezdomnych" Stefana Żeromskiego omów postawy oraz motywy postępowania ich bohaterów: doktora Rieux, Tarrou, ks. Paneloux i Tomasza Judyma; 85% Człowiek wobec cierpienia innych. Postawy oraz motywy postępowania bohaterów "Dżumy" oraz "Ludzi bezdomnych".„Dżuma" A. Camusa Na 7.11 Sofokles „Król Edyp" PONIEDZIAŁEK 3.10 1-2. Omówienie filmu „Powrót". Lekcja powtórzeniowa z Biblii CZWARTEK 6.10 Zastępstwo - jestem na wycieczce z 2b PIĄTEK 7.10 Zastępstwo - jestem na wycieczce z 2b.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz