Kartkówka niemiecki godziny

28 czerwca 2019 14:15Która godzina po niemiecku. Pytamy się o godzinę jednym z dwóch podstawowych zwrotów oznaczających Która jest godzina? Wie viel Uhr ist es? Wie spät ist es? Odpowiadając na to pytanie używamy schematu Es ist ____ Uhr. - Jest godzina ___ Godziny niemiecki. Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr? To nic trudnego.O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej. Obecnie pracuję zawodowo, udzielam korepetycji z języka niemieckiego w toku indywidualnym oraz prowadzę tę stronę.9.30 - neun Uhr dreißig // halb zehn 10.15 - zehn Uhr fünfzehn // viertel nach zehn 17.03 - siebzehn Uhr drei // drei nach fünf 18.45 - achtzehn Uhr fünfundvierzig // Dreiviertel sieben 12.11 - zwölf Uhr elf // elf nach zwölf 13.30 - dreizehn Uhr dreißig // halb zwei 23.00 - dreiundzwanzig Uhr 15.28 - fünfzehn Uhr achtundzwanzig // zwei vor halb vier 16.56 - sechzehn Uhr .Godziny po niemiecku są proste, o ile dobrze opanowaliśmy liczby po niemiecku :) Aby je przećwiczyć spróbuj ustawić na zegarku losową godzinę, a później odczytać ją po niemiecku. Gdy będziesz w stanie bezbłędnie i bez zastanowienia podać aktualną godzinę, będzie to znak że udało Ci się w pełni opanować podawanie godziny .Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego. Polecenie: Napisz podane godziny w sposób oficjalny:Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: KARTKÓWKA Z NIEMIECKIEGO Z GODZIN - MAGNET 2.

KARTKÓWKA Z NIEMIECKIEGO Z GODZIN - MAGNET 2.

Ma ktoś kartkówkę z niemieckiego z godzin? ksiązka magnet 2Aby zapytać się o to, która jest godzina możemy użyć jednego z dwóch, znaczących to samo zwrotów: & Nauka języka niemieckiego dla poczatkujących, szczególnie dla polskich opiekunek w Niemczech. Strona Główna. Die Farben- kolory; Feste und Feierlichkeiten - Święta i uroczystości .Katalog Anna Janczakowska, 2012-06-11 Środa Wielkopolska Język niemiecki, Karty pracy Kartkówka język niemiecki - godziny - klasa 4Zapis wieviel łączny, jest zapisem sprzed reformy ortografii niemieckiej, obecnie obowiązuje pisanie rozdzielne, zarem wie viel. Z czego to wynika? A mianowicie z ujednolicenia formy graficznej zapisu, gdyż w liczbie mnogiej zapisywano połączenie wie viele zawsze rozdzielnie, i tę rozdzielność przeniesiono do liczby pojedynczej.Plik Godziny i przebieg dnia kartkówka.pdf na koncie użytkownika blackberry2 • folder Kartkówki • Data dodania: 10 lut 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dołącz do Klubu Nauczyciela Uzyskaj dostęp do wysokiej jakości materiałów dydaktycznych pomocnych w Twojej pracy.Pytania o czas Wie viel Uhr ist es? Wie spät ist es? Do określenia czasu w j.

niemieckim używamy liczebników głównych, inaczej niż to jest w j.

polskim, gdzie używa się liczebników porządkowych.Język niemiecki - poziom podstawowy (20 pytań) Zapraszamy do wypełnienia krótkiego testu językowego online, dzięki któremu nauczysz się sprawnie rozwiązywać zadania, które są obecnie elementem profesjonalnej rekrutacji w międzynarodowych firmach. Test składa się z jednego pytania .Poszło Ci bardzo dobrze! Świetnie znasz się na godzinach w języku niemieckim i bez problemu odpowiedziałeś poprawnie na pytania z tego testu! Gratulacje! Teraz wiem że nie tak źle pójdzie mi na kartkówce. DziękiW tym temacie znajdziecie: czas zegarowy i pory dnia, czynności wykonywane w ciągu dnia, "Mój dzień" - opis w czasie teraźniejszym Präsens i przeszłym Perfekt.Niemiecki-godziny Brak opisu testu Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. .Napisz podane niżej godziny zarówno w wersji potocznej jak i oficjalnej : 4.15 11.45 3.30 11.20. Godziny po niemiecku to temat dość prosty pod warunkiem, że ma się opanowane liczby. Wówczas wystarczy pamiętać o niezbędnych słówkach nach, vor i halb. Jeśli chcesz wrócić do liczb kliknij na zakładkę podstaw niemieckiego ABCKartkówki • Niemiecki • pliki użytkownika blackberry2 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Liczby wiek kartkówka.pdf, Rodzina kartkówka.pdf Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1 Podaj która jest godzina 10 45 10 08 7 20 22 30 3 05 2 Przetłumacz słówka siostra ciocia dziadek syn grać w karty czytać książki tańczyć 3.

Język niemiecki / Gimnazjum.

Kartkówka- godziny,rodzina,hobby,odmiana czasownikaKażdy arkusz zawiera 6 obrazków (z różnymi godzinami) i jest dostępny w wielu wersjach. Zegar jest pokazany jako tarcza ze wskazówkami lub jako wyświetlacz cyfrowy. Możesz wybrać zegary bez podpisu lub z podpisem (cyfrowym lub słownym). Podpisy słowne są dostępne zarówno w wersji "małe litery", jak i "duże litery".Scenariusz lekcji języka niemieckiego dla klasie V szkoły podstawowej. W trakcie zajęć omówione zostają zwroty dotyczące określania czasu zegarowego, pór dnia, zadawania pytań o godzinę i odpowiadania na nie.Język niemiecki 2 - słówka z mebli. essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki opis dnia po niemiecku owoce po niemiecku.blog dla nauczycieli języka niemieckiego i wielbicieli germanistycznych Wyszukaj. Szukaj na tym blogu Magnet 2 - rozdz.3 kartkówka - godziny, czas. rozdz. września 09, 2014 1.Rozpisz godziny. 6.20_____. rozdz.3 kartkówka - godziny, czas. rozd. mit Links 1 - dział 3 słownictwo .Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej. Obecnie pracuję zawodowo, udzielam korepetycji z języka niemieckiego w toku indywidualnym oraz .Mówiąc o pełnych godzinach odpowiadamy. Son las dos. - Jest druga. Son las once. - Jest jesdenasta. UWAGA! Mówiąc o wszystkich godzinach oprócz godziny pierwszej mówimy Son las + numeros cardinales, jednak gdy mówimy o godzinie pierwszej stosujemy zamiast Son las konstrukcję w 3 os. a nie mnogiej czyli:Zahlen. Wie heißt das auf deutsch? - Jak to jest po niemiecku? Test przepyta Cię z 12 słówek i na końcu pokaże Twój wynik. Uważaj na małe i duże litery, WPISUJ TAKŻE RODZAJNIKI.Niemieckie słowo "godzina" (die uhr) występuje w zestawach: słówka niemieckie z książki 1b Alles klar 1a kapitel 6 niemiecki unit 1 kartkówka niemiecki 3. die Uhrzeit Niemieckie słowo "godzina" (die Uhrzeit) występuje w zestawach: Moja lekcja zest 48Na pierwszej lekcji dowiesz się, jak się przedstawić po niemiecku oraz jak powiedzieć gdzie mieszkasz i skąd pochodzisz. Poznasz podstawową zasadę budowania pytań w języku niemieckim. Nauczysz się zadawać pytania rozmówcy - jak się nazywa, gdzie mieszka, skąd pochodzi.Niemiecki - Rodzina, test z języka niemieckiego Rodzina Test wiedzy online z języka niemieckiego. Język niemiecki. Test składa się z 48 pytań. Przeglądaj testy Zaloguj się / Załóż konto Testy z działu: Język niemiecki Wszystkie .Tłumaczenie słowa 'kartkówka' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski. bab.la arrow_drop_down bab.la - Online dictionaries, vocabulary, conjugation, grammar Toggle navigation.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz