• topsprawdziany.pl

Kartkówka skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 5

19 lipca 2019 02:11Kartkówka „Skracanie i rozszerzanie ułamków. Liczby mieszane", plik: kartkowka-skracanie-i-rozszerzanie-ulamkow-liczby-mieszane.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczem. \ Matematyka z kluczem \ Klasa 4 \ 5. Ułamki zwykłeRozszerzanie, skracanie, ułamki w zadaniach. Sprawdź ile potrafisz!. 1.2 Test Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków. Zapisz w PDF. Wstęp. Zadanie 5. (1 pkt) W klasie jest uczniów, w tym dziewcząt. Część klasy, jaką stanowią chłopcy, to:Skracanie ułamków zwykłych - zadania #5 [Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych] Matematyka pi-stacja matematyka. Loading. Unsubscribe from pi-stacja matematyka?Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych advertisement - skracanie ułamków zwykłych - zamiana ułamków niewłaściwych na liczby mieszane - porównywanie ułamków zwykłych 1.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaKartkówka 21, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału. Obejmuje temat: rozszerzanie i skracanie ułamków. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Skracanie ułamków - Na górze ekranu pojawi się losowy ułamek zwykły. Twoim zadaniem jest wskazanie który z trzech ułamków znajdujących się w odpowiedziach jest poprawnym skróceniem podanego przykładu.Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.

Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.

Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału. Obejmuje temat: porównywanie ułamków dziesiętnych. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!3. Skracanie i rozszerzanie ułamków , V. Ułamki zwykłe , Klasa 4 , Matematyka z kluczem , Matematyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby .ułamki klasa 5 • MATEMATYKA 5 • pliki użytkownika viktus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Mnożenie ułamkółw dziesiętnych kl 5.xls, Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xlsRozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Rozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.

z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami.

1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5.Rozszerzanie ułamków polega na mnożeniu licznika i mianownika przez tą samą liczbę (inną od zera). Jeden ułamek można rozszerzyć do wielu innych postaci ułamków, np.:Nauczyciel informuje uczniów, że lekcja służy doskonaleniu umiejętności skracania i rozszerzania ułamków zwykłych. Podanie tematu lekcji i zapisanie go na tablicy: (ok. 3 min.) „Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych". =15 min 3. Nauczyciel poleca rozwiązanie przykładów z karty pracy (uczniowie utrwalają poznaną .Plik Rozszerzanie i skracanie ułamków kl. 5.xls na koncie użytkownika mazikk78 • folder klasa V sprawdzian • Data dodania: 11 gru 2011Karta pracy do multipodręcznika dla 5 klasy - film Spalanie kalorii (str. 44) - wersja dla ucznia - plik pdf. Gra w domino. Skracanie i rozszerzanie ułamków - plik pdf. Układanka. Działania na ułamkach zwykłych - plik pdf.Szukamy ułamków równych. Musimy wskazać myszką latający spodek z ułamkiem równym zapisanemu w wyrzutni. Śpieszmy się, żeby wykres postępów nas nie zawstydził :) Trenujemy skracanie ułamków i oswajamy oś liczbową. A małpy są fantastyczne. Dwa poziomy trudności. Skracamy i rozszerzamy ułamkiSprawdzian dla klasy 5 zawiera zadania z zakresu: Porównywanie ułamków zwykłych; Liczby mieszane; Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych; Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach; Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach; Obliczanie ułamka danej liczbySkracanie i rozszerzanie ułamków.

Rozwiązywania zadań o skracaniu i rozszerzaniu ułamków uczyliśmy się w klasie czwartej.

Teraz przypominamy najważniejsze umiejętności. Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.5 14, 8 1,1 3 7, 9 5, 4 3 Zad. Zapisz za pomocą cyfr ułamek, w którym licznik wynosi 3, a mianownik jest o 2 większy od licznika. Pokoloruj obszary z ułamkami-mniejszymi od 15 7 na czerwono-większymi od 15 7 na zielono Zad. Stosując skracanie i rozszerzanie ułamków, uzupełnij: 3 20 12 = = 5 4 35 18 3 6 = Ułamki .Znajdź brakujące liczniki, rozszerzając lub skracając ułamki. Rozszerz podane ułamki do ułamków o liczniku 12 i uporządkuj je malejąco. 63 1 21 4 7 6 20 3 9 2 17 6 5. Porównaj pary ułamków, sprowadzając je o wspólnego licznika lub mianownika.Pomiędzy pary ułamków wstaw odpowiedni znak: „<", „>"lub „=" Podpowiedź Jeżeli ułamki maja jednakowe mianowniki, to ten jest większy, który ma większy licznik. Jeżeli ułamki mają jednakowe liczniki to ten jest większy, który ma mniejszy mianownik.Przypominamy sobie informacje z klasy czwartej. Popatrz na rysunki poniżej. Na każdym zamalowałam taka samą część, ale zapisałam na różne sposoby. Są to ułamki równe. ROZSZERZANIE UŁAMKA TO MNOŻENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ.Skracanie i rozszerzanie ułamków Skróć ułamek Rozszerz ułamek Skróć ułamki w mnożeniu Sprowadź dwa (trzy) ułamki do wspólnego mianownika: Kacper Piotr Bartosz Su: Szymon Michał N Dastin Kamil Kacper M Sajmon Olek Mikołaj Filip Adam 2 4 stycznia - pt Porównywanie ułamków - o jednakowych mianownikach - o jednakowych licznikachAby uzyskać dostęp do pełnej zawartości serwisu: nielimitowanego korzystania z zadań dla swojej klasy i zapisywania się w rankingu portalu,. Skracanie i rozszerzanie ułamków. Skracanie ułamków zwykłych [1 pkt.] 2. Rozszerzanie ułamków [1 pkt.] 3.Skracanie i rozszerzanie ułamków ; ( Potrafisz mi pomóc ?. nie chce mi się ale umiem to było w 4 klasie nei pamiętasz? marcepan89 odpowiedział(a) 06.04.2013 o 19:55: czymu nie odp nie chcesz mieć punktów .Testy matematyczne - rozszerzanie ułamków logowanie. MATH.EDU.PL arytmetyka algebra geometria analiza. zadania testy egzaminy ciekawostki konkursy wzory narzędzia słownik szukaj forum. matematyka » zadania » testy matematyczne » szkoła podstawowa » test .- Ocenia pracę uczniów na lekcji. Zadaje pracę domową. Prosi aby uczniowie, którzy umieją rozszerzać i skracać ułamki i będą umieli samodzielnie odrobić pracę domową, przykleili kolorowy kwadracik przy swoim nazwisku na planszy „Ułamki zwykłe" w kolumnie „Rozszerzanie i skracanie ułamków". Bibliografia.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz