Kartkówka z lasu równikowego

2 lipca 2019 07:33


Pobierz: kartkówka z lasu równikowego.pdf

Test Krajobraz: wilgotnego lasu równikowego, sawanny, pustyń gorących, podrozdział podręcznika Tajemnice Przyrody dla Klasa VI. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Kartkowka z sawanny i lasu rownikowego. Muszę wymienić cechy charakterystyczne te dwa krajobrazy, 5 roślin dla tych krajobrazów 5 zwierząt i wyjaśnić co to są lasy galeriowe i epifity.KLIMAT SAWANN : Występują dwie pory roku : - mokra - sucha W porze suchej (listopad - marzec) panuje słoneczna pogoda i jest bardzo ciepło. W porze deszczowej (kwiecień - pazdziernik) temperatura powietrza jest nieznacznie niższa i toważyszą jej obfite opady deszczu.królowie test o kubie wojewódzkim quiz o gwiazdach literatura polska test z gry geografia i turystyka pyt english test z syzyfowych prac test z religii taki se teścik justin bieber test z matematyki mistrz i małgorzata test z sagi o ludziach lo żulionerzy test o lol epoka. Wilgotny las .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Wilgotny las równikowy, las strefy równikowej, puszcza tropikalna, las deszczowy, las tropikalny, las higromegatermiczny (zwany także dżunglą choć termin ten ma w niektórych ujęciach też węższe znaczenie) - wiecznie zielona formacja leśna strefy międzyzwrotnikowej.Występuje na ubogich glebach laterytowych, w klimacie przez cały rok jednostajnie gorącym i wilgotnym.W tym typie lasu, być może najstarszym na kuli ziemskiej, nie występują drzewa iglaste.

Gleba lasów równikowych nie jest głęboka, toteż wysokie drzewa wytwarzają korzenie podporowe pozwalające.

Pień drzew jest na ogół cienki i pozbawiony gałęzi do wysokości 20 m.Występują również:-orchidee, które nie mogą żyć w zaciemnionym dnie lasu-liany, które najczęściej rosną grupami Słońce góruje tu zawsze w pobliżu zenitu, ale tylko dwa razy w roku góruje w zenicie. Temperatury zawsze wynoszą ponad 200C. Niemal co południe zrywają się burze z błyskawicami.Wybierz test z rozdziału Poznajemy różnorodność krajobrazów Ziemi lub podrozdziałów podręcznika Tajemnice Przyrody dla Klasa VI Podstawówka. Rozdział IV - Tajemnice Przyrody - Przyroda dla Klasa VI Podstawówka - Klasowka.onet.plWilgotny las równikowy (las strefy równikowej, puszcza tropikalna, las deszczowy, las tropikalny, las higromegatermiczny, błędnie zwany także dżunglą) — charakterystyczna, wiecznie zielona formacja leśna strefy międzyzwrotnikowej.Występuje na ubogich glebach laterytowych, w klimacie przez cały rok jednostajnie gorącym i wilgotnym.3. Mieszkańcy lasów równikowych. W trudno dostępnych fragmentach lasów równikowych żyją nadal plemiona ludzi, którzy mają bardzo niewielki kontakt z cywilizacją lub nie mają go wcale. Wysoka temperatura powietrza i bardzo dostatek pokarmu, który można zdobyć w lesie równikowym, zapewniają im dosyć dobre warunki życia.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Tajemnice przyrody kl6 Streszczenie tematu Krajobraz wilgotnego lasu równikowego.

Proszę aby ktoś mi wytłuma…Wyniki dla: test przyroda sawanny pustynie i lasy równikowe.

Przyjazny dysk internetowy - Chomikuj.pl Chomikuj.pl to przyjazny serwis do przechowywania i udostępniania plików.rolnictwem, wypalając część lasu równikowego przygotowują miejsce pod uprawę, a kiedy teren przestaje być żyzny - przenoszą się w inny obszar lasu. Na miejscu wypalanych przez nich terenów wyrasta wtórny las równikowy, jednak nigdy nie jest on tak bujny, jak pierwotnie wiecznie zielone lasy.Najwyższe drzewa lasu równikowego sięgają wysokości 50m.Na rysunku poniżej narysuj takie drzewo obok bloku dziesięciopiętrowego<kazde piętro bloku ma 2,5 metra>(((załącznik do tego zadania>jak narysujecie to zróbcie zdjecie i dodajcie go tuu tajPlik wilgotne lasy równikowe.doc na koncie użytkownika elaszuk • folder kl.6 • Data dodania: 8 cze 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Prezentacja multimedialna o lesie równikowym. This feature is not available right now. Please try again later.Jest doskonale zgranym mechanizmem, w którym każda część, choć oddzielna, stanowi jego niezbędny element. Doskonale widać to na przykładzie warstw lasu. Każda z nich pełni odrębną rolę, jest zamieszkiwana przez inne organizmy a jednak przenikają się nawzajem i odrębnie istnieć nie mogą.Ja miałem 1 spr z 5 stref od lasu równikowego do strefy sródziemnomorskiej.

Jest bardzo łatwy, charakterystyczne cechy każdej strefy, przykłady roślin,zwierząt oraz czynnosci ludzi.

Musisz też wiedzieć jaki klimat panuje w danej strefie. Podam ci moje zagadnienia do lasów równikowych,strefy sródziemnomorskiej, pustyni i sawanny.Każde piętro roślinne lasu równikowego składa się z roślin przystosowanych do panujących tam warunków. Charakterystycznym elementem lasów równikowych są pnącza i epifity. Lasy równikowe to środowisko o największej różnorodności zwierząt na świecie. Wycinanie lasów równikowych jest poważnym zagrożeniem dla Ziemi.Pytania pomocnicze do kartkówki kl. 6 z lasów równikowych , sawanny i stepu. Jakie znasz cechy klimatu równikowego i podrównikowego (opady i temperatura) Jak i kiedy powstają deszcze zenitalne? Wymień piętra roślinne w wilgotnym lesie równikowymi podaj przykłady gatunków roślin i zwierząt w ww. piętrach.Praca Kacpra i Kuby z klasy 6a - Szkoła Podstawowa nr w Tychach. Kwiecień 2014 roku.ale to nie była kartkówka ani z tabliczki mnożenia, ani ze słówek ani z dat. To sa czyste pamieciówki /chociaz tu tez można stosowac rózne techniki lepszegop zapamiętywania, ale kto by sie w to bawił z nauczycieli./ To była kartkówka z dwóch ostatnich tematów lekcji.Tutaj możesz sprawdzić swoją wiedzę o lasach równikowych - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraz właściwą strefą. Zadanie 4. W wilgotnych lasach równikowych rosną rośliny dostarczające drewna,. Rysunek przedstawia piętrową budowę wilgotnego lasu równikowego. Podaj nazwę każdego piętra roślinności. Zadanie 6. Epifity to:Ogólnie, najwyższe opady, przekraczające w ciągu roku 1000 mm, występują w strefie równikowej, gdzie w wielu miejscach sięgają średnio nawet 2000-5000 mm, a w skrajnych przypadkach wywołanych głównie sprzyjającymi warunkami orograficznymi, nawet powyżej 10 000 mm. Z drugiej strony w obszarach podzwrotnikowych spotyka się roczne .W poszczególnych warstwach lasu żerują liczne drapieżniki należące do bezkręgowców, takie jak pająki, skorpiony, modliszki. Z dużych drapieżnych ssaków należy wymienić jaguara i lamparta. Najbardziej charakterystyczne dola wilgotnego lasu równikowego są zwierzęta żyjące w warstwie drzew. Najliczniejsze wśród nich są małpy.We wszystkich warstwach lasu równikowego spotkać można splątane liany, które pną się ku górze, w stronę światła. Roślinność, a także zwierzęta żyjące w lasach strefy umiarkowanej po-winny być ci znane z lekcji przyrody w klasie 4.2. Zgodność z zagadnieniami zamieszczonymi przy przydzielonym temacie - 3 pkt. Wkład pracy - 3 pkt. Sposób prezentacji tematu - 3 pkt. Maksymalnie można otrzymać 12 punktów - co daje ocenę celującą o wadze 3. Tematy: 1. Klimat i rośliny wilgotnego lasu równikowego. 08.02 - położenie wilgotnego lasu równikowego na kuli ziemskiejKrajobraz Sahary i lasu równikowego , test z odpowiedziami; Test: Krajobraz Sahary i lasu równikowego Test z biologii z odpowiedziami. Krajobraz Sahary i lasu deszczowego w Afryce,Ameryce S,Azji.Zwierzęta i rośliny występujące tam.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz