• topsprawdziany.pl

Kartkówka z treści balladyny

19 lipca 2019 20:59Kartkówka ze znajomości treści lektury Juliusz Słowacki „BALLADYNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi. NigdyUżywamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.Kartkówka - znajomość treści lektury - "BALLADYNA" Podgląd załącznika. Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_BALLADYNA.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia? 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało? 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin? 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób? 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego? 7.W jaki sposób .Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdzian z treści lektury "Balladyna" Sprawdzian z "Balladyny" Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami 1.

W kim kocha się Goplana? .Test o lekturze szkolnej pt.

,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Balladyna" Juliusza Słowackiego. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO. Wyniki w sieci. Strona serwisu Gimnazjum w Radziłowie. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań. Możesz zdobyć 17 pkt. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".Uczeń przedstawia najistotniejsze treści wypowiedzi w takim porządku, w jakim występują one w tekście II.4.3 Analiza i interpretacja tekstów kultury. Uczeń zna teksty literackie i inne teksty kultury wskazane przez nauczyciela. "Balladyna" Juliusz Słowacki - sprawdzian testy. Test .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.Balladyna 3. Od czego powstalo to imie ? od slowa ballada. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja? 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.

Gdzie odbywa sie akcja ? W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna? z matka i mlodsza siostra.

8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?1. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3. Kto znalazł Balladynę - (wtedy tuż po tym co ją piorun walnął) - Filon 4. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?Balladyna - test znajomości lektury. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. Balladyna Juliusza SłowackiegoTesty ze znajomości lektur w Gimnazjum. Balladyna na Uczę.pl. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test z Odpowiedziami Język polski. Balladyna - test znajomości lektury. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. Balladyna Juliusza Słowackiego Test online z odpowiedziami, składa się z 32 pytań.Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny „wyleczyć" może jedynie: a) przyznanie sie do winy b) zmycie wodą z cudownego źródła c) pomszczenie śmierci Aliny d) przyzwanie Aliny Rozwiązanie - Kto upomina Balladynę, że w państwie prawa za śmierć płaci się śmiercią? .Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się! - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPrzykładowa kartkówka z "Balladyny" Kto jest autorem tekstu? Nad jakim jeziorem rozgrywają się wydarzenia? Kto mieszkał w tym jeziorze? Kto sprawił, że Kirkor zakochał się w obu siostrach? Kto wymyślił, by siostry współzawodniczyły w zbieraniu malin? Co było znamieniem zbrodni głównej bohaterki?Treść Utworu Chmura Tagów: Adam Mickiewicz Konrad Wallenrod Konrad Wallenrod Treść Utworu Krzyżacy Król Edyp Król Edyp Treść Dramatu Nie Boska Komedia Opracowanie Plan Wydarzeń Streszczenie streszczenie szczegółowe Wesele Treść Dramatu Zygmunt KrasińskiTest Balladyna - Juliusz Słowacki 4 Test Hamlet - William Szekspir 1 Test Romantyzm 2 Test Romantyzm 3 Test Ludzie Bezdomni - Stefan Żeromski 1.

Logowanie i rejestracja: Login: Hasło: Załóż nowe konto za darmo .Wyniki dla: odpowiedzi go grupy b.

Test ze znajomości treści Balladyna.docx - Balladyna. Plik Test ze znajomości treści Balladyna.docx na koncie użytkownika damadworu • folder Balladyna, opracowania, wypracowania • Data dodania: 16 mar 20105. W której z córek Wdowy zakochał się Kirkor? a) w Alinie b) w Balladynie c) w obu d) w żadnej 6. Sługami Goplany byli: a) Skierka i Grabiec b) Chochlik i Skierka c)Chochlik i Grabiec d) nie miała sługami 7. Napisz krótko, którą z panien wybrał Kirkor i w jaki sposób?Czy znasz lekturę " Balladyna „. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie. Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy. Sprawdź nowości w naszym sklepie: Sprawdź. Z czego zrobione są Twoje oczy?Test wiedzy - „Balladyna"! BloodyBlack 6 miesięcy temu. 124 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Udostępnij. Skomentuj. Super! Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. No i teraz mogę pisać rozprawkę z lektury! xD.Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną. Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale ta, aby wygrać konkurs, zabija Alinę i zostaje żoną księcia Kirkora.Z perspektywy ucznia jest to niepotrzebny stres i zawracanie głowy. Nauczyciele jednak uważają, że bez tego narzędzia nie da się kontrolować postępów w nauce i motywować do większego wysiłku.krykiet formuła twenty20 quiz huncwoci test z angielskiego harrypotter justin bieber test z historii świata znany cytaty taniec z gwiazdami tzg test z książki imperium neobabilonskie olimpaiada określanie test o słodyczach test na inteligencj. Balladyna Lektura J. Słowackiego2 Alina jedna z głownych bohaterek dramatu. 3 juliusz imię autora ksiązki. 4 goplana nimfa wodna mieszkajaca w gople. 5 grabiec ukochany balladyny i aliny. 6 dramat jedent z rodzajów literackich do niego zalicza się balladyna. 7 romantyzm okres w którym została napisana balladyna. 8 przez niego zginęła balladyna. 9 tragedia gatunek .Goplana wypytuje Skierkę o zdarzenia w chacie Wdowy. Dowiaduje się o nocnej schadzce Balladyny z Grabcem. Karze Chochlika za złe wykonanie zadania, a Grabca zamienia w wierzbę. Alina i Balladyna wyszły zbierać maliny. Balladyna, która zebrała niewiele malin zabija siostrę. Świadkiem tego jest Grabiec zamieniony w wierzbę..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz