• topsprawdziany.pl

Kartkówka z zaimków dzierżawczych niemiecki

23 czerwca 2019 00:18W języku niemieckim w przeciwieństwie do języka polskiego nie ma odpowiednika nieodmiennego zaimka dzierżawczego swój, który w odniesieniu do wszystkich osób liczby pojedynczej i mnogiej brzmiałby tak samo. W języku niemieckim ten "uniwersalny" zaimek dzierżawczy zastępowany jest zawsze formą ulegającą odmianie przez osoby .Das ist mein Keks!/ To moje ciastko! - „mein" to właśnie przykład zaimka dzierżawczego. W tej lekcji dowiesz się najważniejszych informacji na temat zaimków dzierżawczych w języku niemieckim. Między teorią czekają na ciebie przykłady oraz interaktywne ćwiczenia.Poniżej prezentuję tabele odmiany zaimków dzierżawczych (Possessivpronomen) w języku niemieckim.Podane zostały odmiany we wszystkich rodzajach i przez wszystkie przypadki. Pod tabelkami umieściłem także kilka linków do ćwiczeń na odmianę zaimków dzierżawczych oraz jedno z ćwiczeń także bezpośrednio w poście, abyście nie musieli latać po innych stronach i szukać czegoś .Zaimek dzierżawczy informuje o tym, czyja jest dana rzecz, do kogo należy, kto jest jej właścicielem (mój pies - mein Hund, twoje auto - dein Auto, jej fryzura - ihre Frisur, jego buty - seine Schuhe itp.). W języku niemieckim każdemu zaimkowi osobowemu odpowiada zaimek dzierżawczy oraz nie występuje uniwersalna forma „swój",Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie: Ocenianie Kartkówki.

Dialog w sklepie, reklamacja.

KartkówkaZaimki dzierżawcze niemiecki Odmiana przez przypadki zaimek swój po niemiecku. 4.3 (85.45%) 11 votes. Zaimek dzierżawczy określa posiadacza czegoś lub przynależność do kogoś. Zaimek ten zastępuje rodzajnik i musi być odmieniony tak samo jak i rzeczownik, przez przypadki. W języku .Zaimki dzierżawcze są bardzo proste w użyciu. Jest to jedno z podstawowych zagadnień języka niemieckiego. Są to najzwyczajniej w świecie formy: mój, moja, moje, twój, twoja, twoje, jego, jej etc. Zaimki dzierżawcze dla zaimków osobowych: ich - mein/meine du - dein/deine er - sein/seine sie - ihr/ihre es - sein/seine wir - unser/unsere1. Przeczytaj poniższe zdania wstawiając dłuższe lub krótsze formy zaimków w odpowiednich formach gramatycznych: (0-3p.) A. (Ona) teraz nie ma w domu, ale przyjdę do (ona) jutro. Chciałbym przeprowadzić z (oni) wywiad, ale nie mam jak (oni) o tym powiedzieć, ponieważ nie znam języka migowego.Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą. Zaimek dzierżawczy występuje przed rzeczownikiem i nie używa się wtedy rodzajnika.Charakterystyczne dla języka niemieckiego jest tworzenie formy grzecznościowej Pan/ Pani/ Państwo.

Te trzy wyrazy zastępuje jeden: Sie, bez różnicy, czy zwracamy się do kobiety, mężczyzny, czy też do.

• w zdaniu znajdują się zawsze przed rzeczownikiem (w takiej sytuacji rodzajniki opuszczamy) Die Lehrerin hat gestern mit meinem Vater gesprochen.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Co trzeba wiedziec na sprawdzian o zaimku? Aby rozpoznać zaimek wystarczy mieć wyobraźnię i dobrze myśleć, uczenie się ich na pamięć jest zbędne.-----po pierwsze trzeba pamiętać, że zaimki zastępują.albo przymiotnik, wtedy nazywają się PRZYMIOTNE-odmieniają się--przypadek, liczba rodzaj.albo rzeczownik wtedy nazywają się RZECZOWNE- też .Kolejny dzień i kolejna porcja ćwiczeń.

Wczoraj ćwiczenia do filmu, a dzisiaj ćwiczymy sobie gramatykę.Zanim przystąpisz do zadań poniżej,.

Mam nadzieję, że zgromadzona tu wiedza pozwoli Ci bez problemu opanować opisany materiał. Zaimki osobowe niemieckiOdmiana zaimków dzierżawczych wraz z ćwiczeniami. Jak odmieniać zaimki dzierżawcze - Ściąga - Niemiecki dla początkujących. Szkoła Języka Niemieckiego Natalia Kamysz 15,580 views.W odcinku 34 programu Niemiecki w parę minut poznasz zaimki dzierżawcze i ich zastosowanie. Zapraszam do oglądania. Więcej na gerlic.pl Podobało się? Wesprzyj mnie na Patronite https .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Choć ja ze względów praktycznych podaję studentom całą tabelkę zaimków dzierżawczych (to nie są zaimki osobowe) bez -er ( Mein, dein itd). Z doświadczenia wiem, że dzieki temu unikamy błędów typu Ich danke Ihrerem Vater.

Deklinacja dzierżawczych i tak jest wystarczająco trudna dla uczących się.Zaimki w języku niemieckim.

Zaimek (das Pronomen) w języku niemieckim - podobnie jak w języku polskim - występuje w wielu rodzajach. Ta część mowy służy przede wszystkim do zastępowania innych części mowy, co pozwala na ominięcie nadmiernych powtórzeń i przyczynia się do skrócenia i urozmaicenia wypowiedzi.Zobacz, jakie jeszcze materiały i pomoce dydaktyczne przygotowaliśmy dla Ciebie: Ocenianie Kartkówki. Zaimki dzierżawcze. Kartkówka. aha! Neu 1 ZPW poniedziałek piszemy kartkówkę z zaimków dzierżawczych. Będą to przykłady z ćwiczeń: ćw. 17 str. 66, ćw. 18,19,20 str. 67, ćw. 21,22,23 str. 68.Zaimki dzierżawcze po niemiecku - tłumaczenie na język polski, nagrania z poprawną wymową lektora, a także zdania pokazujące ich przykładowe użycie w kontekście. Wiedza ta z pewnością pozwoli Ci na pozytywne zdanie sprawdzianu z języka niemieckiego.Mam nadzieję, że dzisiejszym wpisem rozjaśniłam Ci trochę w głowie, dlaczego tak ważne jest używanie odpowiednich zaimków dzierżawczych w języku niemieckim. Zachęcam Cię do zostawienia pod postem swojego własnego zdania z przykładowym użyciem zaimka dzierżawczego, obiecuję sprawdzić każde zdanie!WYMAGANIA EDUKACYJNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA KLASY PIERWSZEJ III.1 PODRĘCZNIK: MEINE DEUTSCHTOUR 2; NOWA ERA. - zna zaimki dzierżawcze,. - zna zasady odmiany zaimków dzierżawczych w celowniku.W pierwszej części zdania występuje wyrażenie your book - przymiotnik dzierżawczy łącznie z rzeczownikiem, natomiast w drugiej części widzimy samo mine - jest to więc zaimek dzierżawczy - użyty zamiast rzeczownika (w tym przypadku my book). Przykłady użycia przymiotników i zaimków dzierżawczych:Poniżej znajdziesz tabelkę z zaimkami dzierżawczymi oraz przykłady ich użycia. Tabelka i podstawowe informacje. Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności. Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek. Przykłady. Das ist mein Freund - To jest mój przyjaciel. Seine Freundin ist schön. - Jego przyjaciółka jest .Kartkówka z niemieckiego z zaimków osobowych mich dich itd. i wir dir jak to odróżniać nie potrafię prawie wcale słóek niemieckich może jest jakichś patent na to jakaś końcówka w czasowniku czy cośDla mojego 10-letniego Ucznia przygotowałam ostatnio grę planszową, której celem jest ćwiczenie znajomości zaimków dzierżawczych. Gra planszowa została przygotowana pod materiał z podręcznika "Ich und du" dla klasy 4 szkoły podstawowej, ale oczywiście może być z powodzeniem zastosowana w innej grupie wiekowej, jeśli pozwala na to stan wiedzy Ucznia. 🙂 Oprócz znajomości ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz