• topsprawdziany.pl

Quo vadis kartkówka z lektury

29 czerwca 2019 20:01Lektury Quo vadis / Quo vadis. test > Quo vadis. Pytanie 1 /16. Przerwij test. Kto jest głównym bohaterem utworu? Winicjusz, Petroniusz, Ligia i Neron Pomponia, Aulus i Ligia Akte, Ursus i Winicjusz Ligia, Neron, Pomponia.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ? 1. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ? 2. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ? 3.Test z lektury - Quo Vadis! OlaJotek 3 lata temu. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Udostępnij. Skomentuj. Super! Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? .Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami? Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę. Rozwiąż test!TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY „QUO VADIS H. SIENKIWICZA 1. Które elementy należą do świata przedstawionego w powieści?Quo Vadis, Test z Lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Książka została wydana w 1895 roku. Gatunek: Fikcja historyczna. Test wiedzy online z lektury szkolnej. Lektury szkolne. Test składa się z 28 pytań.Quo vadis - test z lektury. GR A 1. Kim była Eunice? 2. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ? 3. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?" 4. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona? 5.

Jak zginął św.

Piotr a jak św.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza? Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę. Rozwiąż test!Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Quo vadis - test wiedzy. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Sprawdzian z treści lektury „Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię? 2. Do jakiego rodzaju literackiego należy „Quo vadis" H. Sienkiewicza? 3. Do czego służyła lektyka?Quo vadis opracowanie, streszczenie. Winicjusz po walce z Ursusem: a) miał połamane zebra b) miał wybity bark i ranę na stopieTest z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Książka została wydana w 1895 roku. Gatunek: Fikcja historyczna.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Zobacz quiz: "Quo vadis". Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2018/2019.Quo Vadis, pytania.

Wymień trzy postacie historyczne.

W czym kompała się żona Nerona. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4. Kto podpalił Rzym i dlaczego ? 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?"Quo Vadis" - opracowanie. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846-1916. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu. test z quo vadis. Powiadom znajomego. Drukuj test.Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami. Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Moja polonista w liceum miała świetny sposób na kartkówki z lektur. Zadawała pytania ogólne typu „w jakich sytuacjach pojawiały się w Quo Vadis ryby - opisz". Uczeń który lekturę przeczytał pamiętał ileś tam wątków które nie były umieszczone w streszczeniach.Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją ocenyPlik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.Quo Vadis - pytania z lektury mon ika.

Loading.

Unsubscribe from mon ika?. Omówienie lektury z podstawówki - Duration: 17:24. Wiedza z wami podstawówka 11,793 views.Test wiedzy z „Quo Vadis". Jaka lektura będzie na Twojej maturze? Jaką książkę powinieneś wypożyczyć z biblioteki. O północy ~ One Shot ~ Kim z "Szatana z siódmej klasy" jesteś? Klątwa Amortencji - Prolog. Hell on Earth.Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.Z pierwszymi zaś twórcami filmów szedł w zawody znakomity ilustrator "Quo vadis", Jan Styka, wykonując olbrzymią panoramę, której wystawienie w Paryżu ściągało tłumne wycieczki z całej Francji i miało charakter naukowy, podczas wystawy odbywały się odczyty o Rzymie czasów Nerona i o pisarzu polskim, który epoce tej .Plik Quo Vadis.doc na koncie użytkownika nelunia2222 • folder podręczniki szkoła z gimnazjum testy sprawdziany • Data dodania: 6 gru 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty. świat 1 - testy do wszystkich działów z odpowiedziami - sprawdziany z odpowiedziami - dyktanda z odpowiedziami - kartkówki z odpowie.Marek Winicjusz był jednym z rzymskich żołnierzy Bez opamiętania zakochał się od pierwszego wejrzenia w Kalinie córce wodza Ligów Ligia wzięta niegdyś jako. sciaga.pl menu. 80% Opracowanie lektury pt. "Quo Vadis". Polecane prace:„Quo vadis"- streszczenie szczegółowe - strona 3, Quo vadis opracowanie, streszczenie. Jesteś w: Ostatni dzwonek-> Lektury-> Quo vadis „Quo vadis"- streszczenie szczegółowe. Następnie Aulus udał się do Winicjusza. Wpadł w gniew, widząc niezwykle spokojnego młodzieńca.Mam do sprzedania testy z lektur wraz z kluczem odpowiedzi oraz kartami pracy do klas 4-8. M.in.: Balladyna, Zemsta, Tędy i owędy, Quo Vadis, Latarnik, Krzyzacy, Oskar i pani..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz