Antygona wypracowanie gimnazjum

17 października 2019 04:21


Pobierz: antygona wypracowanie gimnazjum.pdf

Antygona czy Kreon - kto miał rację? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.„Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z.Bohaterowie. Antygona - główna i tytułowa bohaterka tragedii, córka Edypa (który był królem Teb), siostra Ismeny, Polinejkesa (zdrajcy) i Eteoklesa; odważna, stawia prawa boskie ponad prawo Kreona (ludzkie), walczy o prawo pochówku swojego brata, bo uważa, że chociaż jest zdrajcą, nie do ludzi należy ocenianie i karanie go.Sofokles Antygona, bohaterka główna i tytułowa; córka Edypa, siostra Ismeny, Polinejkesa i Eteoklesa, narzeczona Hajmona. Wygląd: Dostojna, pełna majestatu, wygląda i zachowuje się jak prawdziwa królewna, zawsze pamięta o tym, że pochodzi z wielkiego rodu. Życiorys: Urodzona jako owoc kazirodczego związku Edypa i Jokasty.Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci? Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Całe wypracowanie → Sofokles - Antygona - Prawo boskie czy prawo ludzkie - Co na ten temat sądzi Antygona, co Kreon, a ty co sądzisz o postępowaniu obu postaci? Dominika Grabowska Sierpień 22, 2013 II Gimnazjum, język polski No Comments.Wymień najważniejszych bohaterów Antygony.

Antygona - tytułowa bohaterka, córka narodzona z kazirodczego związku króla Edypa z Jokastą, która była.

Odważna i bezkompromisowa, za .PRACE PISEMNE GIMNAZJUM. Napisz list Odyseusza do Penelopy zawierający relację z wydarzeń związanych z wybranym etapem podróży. Napisz list do Adama Mickiewicza od Maryli Wereszczakówny. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.pracy klasowe (wypracowanie) z antygony ? xd. jakie tematy mogą byc na pracy klasowej (wypracowaniu) z antygony ? To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćStreszczenie szczegółowe Prologos. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Сервис электронных книг 📚 ЛитРес предлагает скачать книгу 🠳 Wypracowania Sofokles "Antygona", Praca zbiorowa в epub или читать онлайн! Оставляйте и читайте отзывы о книге на ЛитРес!„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa.

Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy.

Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.☞ Ebook - EPUB, MOBI. Wypracowania Sofokles "Antygona" - Praca Zbiorowa. Pobierz i przeczytaj fragment ebooka za darmo. Wydawca: Psychoskok. Formaty na czytniki Kindle, PocketBook oraz telefony z systemami Android, iOS, Windows. Za kupno Każdej Książki otrzymasz Kod Rabatowy. Wspieraj Legalne Źródła zamiast strony typu chomikuj.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona".Zadanie: która z bohaterek antygony jest mi bliższa antygona czu ismena to ma być wypracowanie Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Alina i Balladyna to bohaterki dramatu autorstwa Juliusza Słowackiego. To córki ubogiej wdowy, mieszkające w skromnej leśnej chatce. Balladyna to starsza siostra Aliny, obie postacie różnią się wyglądem oraz charakterem i temperamentem.Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI „ANTYGONY" Uwaga! Redakcja serwisu zapytaj przypomina: W okresie ciszy wyborczej tj.

w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest.

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury. Test gimnazjalny z lektury szkolnej. Test składa się z 26 pytań.eBook - Wypracowania Sofokles "Antygona" - autorstwa - Praca zbiorowa - w Księgarni Internetowej PWN w atrakcyjnej cenie. ️ Sprawdź!Uwagę odbiorców Antygony przyciąga przede wszystkim konflikt między tytułową bohaterką a Kreonem. Rozważa się na ogół kwestie sprawowania władzy, obrony wartości zgodnych z sumieniem i religią oraz powikłań losu ludzkiego ( tragizmu ). W tradycyjnych szkolnych interpretacjach przyczyny owych nieszczęść określa się w nieco uproszczony sposób- zgodnie z przekonaniami .Przydatność 80% Antygona "Antygona" - rzecz o wierności i kompromisach. Akcja dramatu "Antygona" rozgrywa się w Tebach, po śmierci synów Edypa - Polinika i Etokla, którzy zginęli w bratobójczej walce i po objęciu rządów przez Kreona. Kreon jako najbliższy z żyjących krewnych Edypa, całkiem przypadkowo objął rządy w Tebach.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.

Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw.

Wypracowanie zawiera 407 słów. Kobieta jako bohater literacki.Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony. Jego cechy charakteru poznajemy głównie po rozmowie z ojcem. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie. Hajmon kocha także ojca. Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.Streszczenie „Antygona" Sofoklesa rozpoczyna się od rozmowy sióstr, Antygony i Ismeny, o decyzji Kreona.Stwierdził on bowiem, że jeden z ich braci, Polinejkes, nie zostanie pochowany za to, że uznany został przez władcę za zdrajcę ojczyzny, gdyż wystąpił przeciwko własnemu bratu, Eteoklesowi, który zasiadał na tronie.Motyw buntu i pogodzenia się z losem. Wypracowanie omawia dwa motywy literackie: buntu i pogodzenia się z losem ,na postawie zestawienia postaw dwóch bohaterek antycznej tragedii Sofoklesa pod tytułem „Antygona". Wypracowanie zawiera 407 słów.Kobieta jako bohater literacki. Analiza dokładnie przedstawia obraz kobiety jako bohatera literackiego, stworzony przez Sofoklesa w tragedii .Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona. Postanowił on mianowicie z honorami obejść się z ciałem Etoklesa (obrońcy miasta), ale zakazał pogrzebu drugiemu z braci - Polinejkesowi (najeźdźcy). Antygona postanawia pochować brata i prosi o pomoc siostrę. Ismena odmawia. Wchodzi chór.Antygona zarzuca Ismenie: opieszałość, tchórzostwo, bojaźliwość, brak uczuć rodzinnych. Didaskalia - informacja o zakończeniu rozmowy przez siostry. Zapowiedź wystąpienia Chóru. Wypracowanie Czy miłość do rodziny może tłumaczyć nieposłuszeństwo ­wobec władzy? Rozważ problem na podstawie „Antygony" ­Sofoklesa. Zobacz:"Antygona" - test Anna Chilczuk-Bech "Bliżej Syzyfa" - test sprawdzający stopień zrozumienia czytanego tekstu Ewa Róg "Bogowie i ludzie" - test sprawdzający da klasy V Dorota Kołtko "Cierpienie umacnia człowieka" - wiązki testu gimnazjalnego Anna Biniakowska, Dorota Jaworska, Małgo "Czarne Stopy" - test ze znajomości lektury kl..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz