Opowiadanie z elementami opisu przeżyć

11 listopada 2021 16:06Przeżyłem zimę stulecia- opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. Był pogodny zimowy dzień. Słońce prezentowało się w pełnej krasie a mnie rozpierała energia. To właśnie dziś mieliśmy wyruszyć na wymarzone wakacje. Przed domem trwała krzątanina- tata kończył pakować bagaże a mama po raz kolejny sprawdzała .Zadanie: napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć Rozwiązanie:od zawsze lubiłam wyprawy w nieznane często wyjeżdżałam z rodzicami w góry i nad morze w tym roku spotkała mnie wielka niespodzianka moja ulubiona ciocia helenka, ktora wlaśnie wróciła na stale do polski z ameryki, postanowiła wynagrodzić nam długoletnią rozłąkę moim rodzicom zafundowała wycieczkę do .Opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. Temat: Dostałam ocenę bardzo dobrą/niedostateczną z jakiegoś przedmiotu.1)Napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć na temat: To zdarzenie wywołało we mnie wiele emocji i wrazeń. ( pamietaj, ż Twoja praca powinna mieć co najmniej 25 linii) 2) Napisz opowiadanie w którym wykorzystasz rekwizyt opisując jego kilku pokoleniową historię.Tego doświadczenia nie mogę zapomnieć" - opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. (narratorem jest Odyseusz) (jestes odyseuszem i opowiadzasz co sie wydarzylo w jaskini) Tak trzeba zacząć: Na skraju wyspy znajdowała się obrośnięta krzewami lauru pieczara cyklopa, a obok niej zagroda dla zwierząt.Kazio wraz z Demonem powoli wracali aż tu nagle naprzeciwko ich las siępalił i przerażerni uciekali w każdą stronę, lecz niestety ogień dosłownie jak by ich zamknął w tym cudnym i przeklętym lesie.

Oboje zaczęli się dusić z dymu i niestety waran nie przeżył.

Kazio załamany siedzi obok Demona i wypłakuje, ciężko oddychając.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opowiadanie z elementami opisu i dialogiem dotyczące zdarzenia , którego nie można racjonalnie wytłumaczyć. Możesz przedstawić wymyśloną sytuację lub przygodę, która przytrafiła Ci się naprawdę .Napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. Prosz ęę o pomoc ! kompletnie nie wiem o czym napisać .napisze opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych na wybrany temat: oko w oko z.\r\nTego się nikt nie spodziewał\r\nnigdy nie zapomnę tego dnia Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Opis przeżyć wewnętrznych. Mianem przeżycia wewnętrznego określa się przejściowy stan emocjonalny wywołany przez jakieś okoliczności, bodźce zewnętrzne. Opis przeżycia zawiera więc elementy opowiadania, nazwy uczuć oraz przedstawienie wewnętrznych i zewnętrznych ich przejawów.Wybierz jeden z tytułów i napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć. W opowiadaniu przedstaw wydarzenia mające wpływ na kształtowanie się twojej osobowości. -Lekcja -Pod naciskiem innych osób -Autorytet -Wolę mie…18 lutego 2016 21 marca 2016 admin 0 Comment "Jestem o północy w ciemnej kaplicy", język polski, matura, matura z języka polskiego, matura z polskiego, opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych, przykładowe opowiadanie, wypracowania, wypracowania z polskiegoWymysl jakie niezwykle lub zabawne przygody mógł przeżyć Mikołaj Kopernik bohater wiersza podczas wędrówek po mieście wprowadź elementy opisu.

Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.

Napisz opowiadanie z elementami charakterystki,opisu .Napisz opowiadanie z elementami opisu i dialogiem dotyczące zdarzenia, którego nie można racjonalnie wytłumaczyć. Wieczorem najlepsi przyjaciele założyli się, kto jako pierwszy przepłynie na drugi brzeg rzeki. Rzeka była szeroka, z zimną wodą o lekko zielonym odcieniu. Taki kolor zawdzięczała odbiciu zielonych liści drzew, które je otaczały.1. Przeczytaj kartkę z pamiętnika z elementami opisu przeżyć, a następnie wykonaj zadania zamieszczone pod tekstem. 18 września 1960 83 dni pośród bezkresnych wód. 83 dni bez lądu. 83 dni na pokładzie „Zofii". To było dla mnie jak więzienie, jak sprawdzenie sił i mojej wytrzymałości. Popatrzyłem dookoła.Przykładowe opowiadanie z dialogiem. Wakacje. Marta nie mogła pogodzić się z powrotem do szkoły. Wakacje minęły tak szybko, a tak niewiele planów udało się jej zrealizować. Teraz, wiadomo, będą nowe obowiązki i wyzwania, które znowu pochłoną cały jej czas, odsuwając spełnianie marzeń na dalszy plan.Scenariusz lekcji „Głęboko w sobie." - opowiadanie z elementami opisu przeżyć, plik: scenariusz-lekcji-gleboko-w-sobie-opowiadanie-z-elementami-opisu-przezyc.doc (application/msword) Opisać świat Załóż konto Zaloguj się. Zaloguj się .Lustrzany Demon Stałam.Nie mogłam się poruszyć.

Ten widok wprawiał mnie w osłupienie.

Patrzałam na lustro, nie mogąc oderwać od niego oczu. Mnie tam nie było, tylko jakiś cień, który stopniowo stawał się coraz bardziej wyraźny. To był jakiś złowrogi cień. Ogarnął mnie strach.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć i opisu sytuacji .We śnie odwiedził cię duch Nauczyciela !1 SZKOŁA PISANIA OPIS PRZEŻYĆ 1. Przeczytaj kartkę z pamiętnika z elementami opisu przeżyć, a następnie wykonaj zadania zamieszczone pod tekstem. 18 września dni pośród bezkresnych wód. 83 dni bez lądu. 83 dni na pokładzie Zofii. To było dla mnie jak więzienie, jak sprawdzenie sił i mojej wytrzymałości. Popatrzyłem dookoła."Jestem o północy w ciemnej kaplicy" - opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. Droga wiła się przez las, to pnąc się, to opadając gwałtownie. Przez gęste, nieruchome liście lekko przeświecał księżyc, nie rozjaśniając jednak ani trochę ciemności nocy. Szliśmy tą drogą z Łukaszem i jego bratem już od godziny.Moja przygoda w lesie - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych; Moja przygoda w lesie - opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych. Działo się to podczas wyprawy rowerowej, którą co jakiś czas organizujemy z kolegami. Był dość ciepły dzień pod koniec lata.Kryteria oceny opisu przeżyć wewnętrznych Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 6)* 1.

Rozwinięcie tematu 0 - 2p.

Zastosowanie słownictwa nazywającego uczucia (co najmniej 3 przykłady) 0 - 1p. Zastosowanie słownictwa opisującego zewnętrzne i wewnętrzne przejawy uczuć (co najmniej 3 przykłady) 0 - 1p. 4.Opis wewnętrznych przeżyć Skawińskiego („Latarnik" H. Sienkiewicza). Spotkanie z lekturą dzieła Mickiewicza wywołało wielkie emocje w sercu latarnika. Wzruszenie kazało latarnikowi przerywać czytanie, by po chwili oddechu mógł wrócić do lektury. Gdy przeczytał wers .Opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych - radość, strach; Wygnanie z Raju - opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci; Wszystko zapadło się w mrok (forma z opisami przeżyć wewnętrznych) Syn marnotrawny - przypowieść z punktu widzenia ojca; Opis przeżyć wewnętrznych.Napisz opowiadanie z elementami opisu pt. Mój pierwszy krok na obcej planecie. Przykładowe wypracowanie. Moja historia jest prawdziwa, choć wielu zaliczy ją do bajek. Zdaję sobie z tego sprawę, bo gdy wracam myślami do tamtych wydarzeń, często zdaje mi się, że to był sen…Opowiadanie z dialogiem i elementami opisu - Wiosna. Autor. Pracownia Języka Polskiego. Krótki opis. Przedstawione zadanie uczniowie mogą wykonać w klasie lub w domu. Mają stworzyć opowiadanie z dialogiem i opisem, wykorzystując obrazy i zgromadzone słownictwo.Scenariusz lekcji: Opowiadanie z elementami opisu - rady dla piszących.

Wanda Chotomska „Pomnik Kopernika" na Uczę.pl.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!wiem, co to jest opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych umiem wymienić cechy opowiadania z elementami opisu przeżyć wewnętrznych umiem określić, co powinno znaleźć się w poszczególnych częściach pracy porządkuję plan wydarzeń umiem ułożyć plan wydarzeń do zadanego tematu opowiadaniaOpis przeżycia wewnętrznego w zasadzie przeznaczony jest do wbudowania w opowiadanie, czasem przeplata się z wydarzeniami. W szkole przynajmniej raz musisz napisać sam opis, aby udowodnić, że wiesz, co to jest przeżycie i umiesz je nazwać. Potem masz zazwyczaj zadawane opowiadania z opisem przeżyć wewnętrznych. Najczęstsze błędyOpowiadanie przedstawiające współczesną sytuację, w której drobny konflikt miał poważne konsekwencje (elementy opisu przeżyć wewnętrznych) Pewnego popołudnia udałem się nad rzekę ze swoimi najlepszymi kumplami, Maćkiem i Damianem. Jak zwykle wsiedliśmy na rowery i .Napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć na temat: To zdarzenie wywołało we mnie wiele emocji i wrazeń. ( pamietaj, ż Twoja praca powinna mieć co najmniej 25 linii) źródło: Proszę o pomoc, mam to na jutro. Język polski. gimnazjum-klasa-3.Buntownik.(opowiadanie z elementami charakterystyki,opisu przezyc wewnetrznych i dialogami.pojawiają się w nim elementy: opisu miejsca, jeśli opisu-jesz np.

park, lub opisu przedmiotu, jeśli opisujesz np.

drzewo zadbaj o wielość przymiotników i „barwność" opisu - przyroda jest kolorowa, musisz to uwzględnić wopisie często pojawiają się elementy opisu przeżyć, jeśli opisu-jesz wywierane wrażenieNapisz opowiadanie z narracją pierwszoosobową, w którym, zamieścisz opis przeżyć zakochanego człowieka o duszy romantyka. Byłem młodym poetą, który jeszcze nigdy nie zakochał się. Nagle, pewnego wrześniowego dnia zobaczyłem swoją ukochaną na koncercie muzyki poważnej.wzbogaĆ swoje opowiadanie - wprowadŹ elementy opisu, charakterystyki, dialogi. unikaj powtÓrzeŃ! pisz opowiadanie w 1 czasie. opowiadanie moŻe byĆ twÓrcze (sam wymyŚlasz wydarzenia, bohaterÓw itp.) oraz odtwÓrcze (np. na podstawie lektury). schemat opowiadania wstĘp:"Jestem o północy w ciemnej kaplicy" - opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. ML "Jestem Papkin, lew Północy." - charakterystyka bohatera. ML "Jestem uczciwym Niemcem" - to słowa profesora Sonnenbrucha. Czy zgadzasz się z tą opinią? ML "Kobieta z wdzięków, a bohater z ducha" - charakterystyka tytułowej .Zamiast odpowiednich składników do naleśników, na patelnie wrzucił kilogram ogórków kiszonych! Danie się rozbryzgło po całej kuchni, a biedny student sztuki kulinarnej nie dostał zaliczenia. Oh, jaką ten chłopiec miał frajdę, w trakcie zeskrobywania ogórasków z okapu.~ FINAby utrwalić wiadomości z lekcji wykonajcie następujące zadania z zeszytu ćwiczeń do gramatyki: 5/84-85, 6/85-86, 8/87.

Przypominam, że na czwartek (15 listopada) piszecie opis przeżyć wewnętrznych na minimum jedną kartkę z.

Praca nie może być .Pisanie to Twoja pasja? Wypracowania z języka polskiego to dla Ciebie pestka? A może marzysz by być znanym pisarzem lub pisarką? Czas się sprawdzić! Od początku roku na naszej stronie pojawiać się będą tematy wypracowań. Jeden miesiąc - jeden temat, ale różne formy wypowiedzi.redaguje opowiadanie twórcze z elementami opisu przeżyć wewnętrznych bohatera,notatkę,sprawozdanie, opisując dzieło plastyczne, zauważa jego sens przenośny, charakteryzuje postać literacką lub rzeczywistą, nazywa cechy jej charakteru, osobowości i usposobienia, zauważa motywy działania,d) opowiadanie z elementami opisu uczuć i przeżyć wewnętrznych, 9) zna i stosuje zasady ortografii i interpunkcji, 10) wykorzystuje wiedzę na temat budowy i zastosowania słownika wyrazów obcychOpowiadanie wakacyjnej przygody z elementami opisu rozpoczęcie. Tu dodasz ZA DARMO zadanie! Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.List z elementami opisu przeżyć wewnętrznych - kryteria oceny Gdy Cię nie widzę… - list Romea do Julii (Julii do Romea) Poziom merytoryczny 1.Zrozumienie tematu, zgodność (we fragmentach) z tematem.

1pkt 2.Odniesienie się do konkretnej sytuacji życiowej Romea, Julii, o.

.Wczoraj po południu mama poprosiła mnie, abym poszła kupić śmietanę do zupy. Niechętnie przystałam na jej prośbę. Konieczność wyjścia z domu i przerwania fascynującej lektury osłodziła mi nieco piękna pogoda za oknem, no i oczywiście ochota na pomidorówkę, którą mama właśnie gotowała.Opowiadanie z elementami charakterystyki postaci - przykład. Zaczęło się to w piątkowe popołudnie. Tata oznajmił Kasi, że jutro z samego rana przyjedzie do nich babcia Krysia. Kasia nie wiedziała czy cieszy się, czy nie, bo babci Krysi, która była mamą taty, nie widziała już od .DYSKUSJA I ODPOWIEDZI. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Klasa 6 na wycieczce opowiadanie SF z elementami dialogu lub opisu poniżej. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Poradnik skierowany jest zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Autorki omawiają wszystkie literackie formy wypowiedzi, np. opis, opowiadanie, recenzję itd. oraz formy użytkowe, np. list motywacyjny, dedykacje, życzenia itd., przewidziane w programie nauczania w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej.Do trudniejszych form opisu należy opis przeżyć. Łączymy go najczęściej z opisem sytuacji, która wpływa na taki czy inny stan naszych uczuć (która ten stan spowodowała) oraz opisem przejawów zewnętrznych naszych uczuć i przeżyć, np.

przerażenie, bladość twarzy, napad płaczu, wybuch gniewu, drżenie rąk, śmiech itd.Pisanie to Twoja pasja?.

Jeden miesiąc - jeden temat, ale różne formy wypowiedzi.Mam napisac opowiadanie i nie wieim, jak bardziej obrazowo opisac osbe zmeczona. a byc to opowiadanie z elementami opisu zewnetrznego i opisu przezyc wewnetrznych. Pomocy! Daje Naj!". Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku. Na tej stronie możemy uczyć się razem i informacji zwrotnej.Opowiadanie z dialogiem i elementami opisu. Wyobraź sobie, że poniższe obrazy to cztery rysunki z komiksu, który opowiada pewną tajemniczą historię. Twoim zadaniem jest ją wymyślić! Wykorzystaj miejsca i sytuacje przedstawione na obrazach, by na ich podstawie napisać opowiadanie z .Opowiadanie z elementami opisu postaci balladyna. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: napisy na szarfie pogrzebowej przykłady cipka po trzech porodach jak wygląda jak sie pisze rodziną czy rodzinom ostatnie pożegnanie zmarłego wzór- opowiadanie z elemen-tami opisu przeżyć we-wnętrznych - analizowanie elementów świata przed-stawionego - rozpoznawanie narracji pierwszooso-bowej - nazywanie uczuć i przeżyć bohatera - szukanie źródeł komizmu - tworzenie opowiadania z elementami opisu przeżyć wewnętrznych - zapoznaje się z informacjami na tematOpowiadanie jest najczęściej wybieraną przez uczniów formą wypowiedzi.

Dzieje się tak, dlatego, że uważane jest za formę najłatwiejszą.

Na ten pogląd ma wpływ fakt, że opowiadający sam decyduje, które elementy opowiadania rozszerzyć, które tylko zasygnalizować, a które zupełnie pominąć.Sprawdź jak napisać opowiadanie, jakie występują jego rodzaje, zapoznaj się z przykładami tematów opowiadań. Opowiadanie. Opowiadanie to krótka forma wypowiedzi narracyjnej, zawierającej wątek, na który składa się wiele powiązanych ze sobą wydarzeń.Statystyka. konkursu literackiego - 30 listopada 2017 r. Średnia w kraju dla poszczególnych klas (w punktach) : Klasa 4: opowiadanie twórcze - 22,5 Klasa 5: opowiadanie twórcze z dialogiem - 25,7 Klasa 6: opowiadanie twórcze z elementami opisu przeżyć wewnętrznychKryteria oceniania prac pisemnych z języka polskiego w gimnazjum: opis przeżyć wewnętrznych, opowiadania, przemówienia, rozprawki, czarakterystyki, recenzji, dzieła sztuki. KRYTERIA OCENY OPISU PRZEŻYĆ WEWNĘTRZNYCH Kryteria oceny Punktacja TEMAT (0-6 pkt.) 1.pisze opowiadanie twórcze z elementami opisu sytuacji, list oficjalny, notatkę w formie ciągłej, mapy mentalnej, schematu, wyjaśnia treści przenośne i symboliczne oraz konteksty interpretacyjne w opisie dzieła plastycznego,Streszczenie - Sprawozdanie z wycieczki z elementami opisu przeżyć wewnętrznych. Sprawozdanie z wycieczki z elementami przeżyć wewnętrznych.

Dnia 8 listopada bieżącego roku wszystkie klasy trzecie wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do.

Na miejsce wszyscy uczniowie zostali dowiezieni dwoma autobusami.Jak napisać opowiadanie z elementami charakterystyki na temat dzieje kirkora. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie. Oprócz: Jak napisać opowiadanie z elementami charakterystyki na temat dzieje kirkora. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Kryteria oceny opowiadania z dialogiem, opisem i elementami innych form wypowiedzi. opisu przedmiotu,. sytuacji, przeżyć wewnętrznych) 0 - 1p. Prawidłowe i celowe wprowadzenie do toku narracji elementów co najmniej jednej innej formy wypowiedzi (np.Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna w formie opowiadania z dialogiem, kartki z pamiętnika, wpisu w dzienniku, listu oficjalnego, sprawozdania lub opisu postaci, przedmiotu czy krajobrazu.15. To warto zapisać w kronice mojej rodziny - kartka z pamiętnika 16. Czy istnieją w języku czarodziejskie słowa, ogrzewające nasze serca? - opowiadanie 17. Moje wakacje z duchami - opowiadanie z elementami opisu 18. O jednym dniu w krainie marzeń - opowiadanie z elementami opisu 20.a) opis postaci z elementami charakterystyki.

b) opowiadanie z elementami opisu uczuć i przeżyć wewnętrznych.

9) integruje wiedzę pozyskaną z różnych źródeł, wyciąga wnioski z ich porównania. Literatura 1. Podręczniki do języka polskiego ustalone na II etap edukacyjny lub inne dostępne źródła. D.połączyć wypowiedzi narratora z tekstem bohaterów - mowa pozornie zależna (bohater w myślach przedstawia dialog, w którym uczestniczył) Z czego składa się opowiadanie? Struktura opowiadań: elementy statyczne: narrator - wypowiada się w 1 os. (pierwszoosobowy) lub w 3. (trzecioosobowy)16.Ocena uczniów z dysfunkcjami stwierdzonymi orzeczeniem powinna być zgodna z zaleceniami poradni. 17.Sukcesy w konkursach dotyczących wiadomości i umiejętności polonistycznych traktowane jest jako wykazanie się zakresem wiadomości i umiejętności wykraczających. KRYTERIA OCEN Z JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE PIERWSZEJ GIMNAZJUM.redaguje opowiadanie twórcze z elementami opisu przeżyć wewnętrznych bohatera, notatkę, sprawozdanie, opisując dzieło plastyczne, zauważa jego sens przenośny, charakteryzuje postać literacką lub rzeczywistą, nazywa cechy jej charakteru, osobowości i usposobienia, zauważa motywy działania,- podejmuje próby wypowiadania się w formach: opowiadanie twórcze z dialogiem, elementami opisu: list literacki, charakterystyka z pogłębioną oceną postaci, - potrafi zredagować opis sytuacji na podstawie podanego planu, - interpretuje wybrane przedstawienie teatralne,- poprawnie redaguje formy wypowiedzi: list, charakterystykę, opowiadanie, streszczenie, plan wydarzeń, ogłoszenie, zaproszenie, zawiadomienie, opowiadanie z dialogiem, sprawozdanie,.

wskazuje elementy świata przedstawionego w dziele literackim oraz odróżnia świat realistyczny odSto pytań.

Trzy lata temu też zakładałam blogi z ówczesną klasą piątą (równie dynamiczną), więc jakieś doświadczenie w tym mam, a mimo to wyszłam z lekcji umęczona, choć zadowolona :) - Ćwiczenie opisu wraz z elementami opisu sytuacji i sprawozdania.potrzebuje opowiadanie ogolnie o buncie z elementami charakterystyki, opisem przezyc wewnetrznych i dialogami. Jest mi ktos w stanie pomoc albo chociaz podac linki do podobnych prac to sobie cos poskladam.Wyróżniki opisu przeżyć wewnętrznych • 22. Opowiadanie z użyciem dialogu i elementami innych form wypowiedzi • 59 Dialog w opowiadaniu • 59 Opowiadanie z opisem i elementami innych form wypowiedzi • 67 Rodzaje narracji • 72 Trening czyni mistrza .• wyróżnia rodzaje powieści i opowiadania, • formułuje wnioski na podstawie treści wybranych z utworu epickiego i poetyckiego, • odczytuje takie teksty kultury, jak: obraz, plakat, komiks, rzeźba, • zauważa podobieństwa i różnice między utworem literackim a jego adaptacją filmową lub teatralną,5. Bilbo opowiada o ucztach w pałacu króla leśnych elfów. Zredaguj obszerną kartkę z pamiętnika hobbita (może rozdział Czerwonej Księgi ). W tekście wykorzystaj elementy opisu sytuacji.

Wyobraź sobie, że jesteś Gandalfem.

Opowiedz całą historię wyprawy do Samotnej Góry z punktu widzenia czarodzieja.10. Podsumowanie lekcji - wymienienie przez uczniów koniecznych elementów opisu przeżyć wewnętrznych. Ocena pracy uczniów na lekcji. Praca domowa (do wy boru): Opowiadanie lub kartka z pamiętnika z opisem przeżyć wewnętrznych - „To naprawdę mi się przydarzyło .". Emilia Wyrwa. Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego .Natomiast druga możliwość opisu podmiotu obejmuje jego stan aktywności wewnętrznej niedostępny bezpośredniej obserwacji. J.Bruner (1986) określa to mianem pejzażu świadomości. Narrator opisuje, co podmioty opowiadania - zarówno z obszaru linii, jak i pola narracji - wiedzą, czują, myślą" .W nowym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje - podobnie jak w latach ubiegłych - konkurs. Tym razem z języka polskiego, bez elementów historii! Zainteresowanych informuję, że lekturą na pierwszy etap jest między innymi "Magiczne drzewo..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz