• topsprawdziany.pl

Wypracowanie iliada pojedynek hektora z achillesem

17 października 2019 16:3783% Relacja pojedynku Hektora z Achillesem; 84% Relacja walki Hektora z Achillesem. 80% Odwołując się do podanego fragmentu "Iliady" (pojedynek Hektora z Achillesem), przedstaw starogrecki etos rycerski. 86% Zostań korespondentem wojennym i przygotuj reporterską relację z pojedynku Achillesa i Hektora. Pisz językiem tobie współczesnym.Jedną z najdrastyczniejszych i najbardziej chwytających za serce scen „Iliady" jest pojedynek dwóch wojowników: Achillesa z obozu Achajów oraz Hektora, walczącego po stronie Trojan. Pojedynek musiał się odbyć, gdyż wcześniej Hektor zabił przyjaciela Achillesa - Patroklosa, a żądny zemsty Achaj, wyzwał zwycięzcę na pojedynek.67% Plan wydarzeń ,,Iliady'' Homera (Pojedynek Hektora z Achillesem) 83% Relacja pojedynku Hektora z Achillesem; 80% Odwołując się do podanego fragmentu "Iliady" (pojedynek Hektora z Achillesem), przedstaw starogrecki etos rycerski. 83% Relacja walki Hektora z Achillesem. 75% Walka Hektora z AchillesemZanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Jak najwięcej słów, musi być min. 300.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.Hektor oznajmia Achillesowi, że nie boi się pojedynku.

Zaczęli walkę.

Achilles rzuca strzałą, lecz nie trafia ona w Hektora, ponieważ schylił się on. Hektor mówi, że Zeus nie objawił Achillesowi jego śmierci. Po tych słowach rzuca włócznią w sam środek tarczy Pelidy i nie trafia w Achillesa.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Pojedynek Achillesa z Hektorem Pogrążony w żałobie Achilles postanawia pomścić śmierć Patroklosa. Odrzuca na bok emocje, które poróżniły go z Agamemnonem i w konsekwencji doprowadziły do utraty przyjaciela; odtąd żądza zemsty kieruje jego postępowaniem.3. Ucieczka Hektora przed Achillesem wokół Troi. a) trzykrotne okrążenie miasta. Spotkanie Hektora i Achillesa z Dzeusem 5. Dzeus rzuca dwa losy śmiercci - Achillesa i Hektora 6. Hektor wyzywa Achillesa 7. Achilles rzuca włócznią w Hektora, lecz chybi 8. Zacięta walka na miecze 9. Achilles trafia Hektora w szyję 10.Ważnym elementem utworu są starcia herosów. Najsłynniejszy pojedynek eposu to walka Hektora z Achillesem, do której dochodzi w wyniku zemsty Achillesa za śmierć przyjaciela, Patroklesa. Hektor jest mężny i dzielny, jednakże gdy ma dojść do walki z Achillesem, początkowo zaczyna uciekać, obiegając trzykrotnie mury Troi.Akcja eposu Homera Iliada obejmuje 50 dni z ostatniego roku wojny i ukazuje gniew Achillesa i jego konsekwencje na przebieg wojny.Poemat rozpoczyna się inwokacją, w której Homer zwraca się do bogini Ateny z prośbą, aby pomogła opiewać czyny Achillesa: Gniew, bogini, opiewaj Achilla, syna Peleusa, zgubę niosący i klęski nieprzeliczone Achajom….Ów bohater odniósł bowiem wiele .Dlatego woli zginąć, niż dopuścić, by ukochana kobieta cierpiała w niewoli.

Pojedynek z Achillesem to dla Hektora kwestia ambicji.

Uczucia bohaterów: Z wypowiedzi bohaterów wynika, że oboje, zarówno Andromacha, jak i jej mąż, mają świadomość, że jest to ich ostatnia rozmowa.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady". W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów. Staczali ze sobą pojedynki, brali czynny udział w bitwie, musieli dokonywać wyborów moralnych.Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Odwaga była jedną z ważniejszych cech, którą obaj bohaterowie się wykazywali. Pragnęli też pomścić krzywdy wyrządzone im oraz ich bliskim. Wreszcie obaj, Achilles i Hektor, stoczyli ze sobą pojedynek. Znaleźli się jednak w odmiennej sytuacji. Achilles był synem bogini Temidy oraz Peleusa.Przydatność 50% Reportaż Walki Achillesa z Hektorem. Achilles rozgniewany na Hektora, który zabił mu przyjaciela, wyzywa go na pojedynek. Hektor, książę Troi, boi się Achillesa i ucieka od niego, obiegł on trzy razy gród Priamów. Dopiero Atena przemawiając do Achillesa muwi mu że nakłoni Hektora by zaczą walkę.Pojedynek Achillesa z Hektorem.

Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem.

Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem. Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa. 4.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Streszczenie (Iliada - fragmenty) Księga I Inwokacja. Mówi się tu o okrutnej woli Dzeusa, według której Grecy mieli ponosić klęski w wojnie trojańskiej aż do chwili, gdy Achilles pojedna się z Agamemnonem. Spór bohaterów zaczął się od gniewu „Syna Dzeusa i Latony" Apolla; Agamemnon odmówił wydania w zamian za okup branki Chryzejdy - córki kapłana Apollina.Pojedynek Hektora z Achillesem. O zaciętości toczonego boju możemy przeczytać w XXII księdze Iliady Homera. Hektor stał po stronie Troi, Achilles po stronie Greków, a walczyli u stóp Troi. Cała sytuacja, która doprowadziła do starcia się tych dwóch, spowodowana była chęcią zemsty .Nad powalonym w proch zaczął chełpić się boski Achilles: "Pewnie myślałeś, Hektorze, zdzierając zbroję z Patrokla, że ocalejesz, i o mnie nie dbałeś, że byłem daleki.

Głupcze! Choć z dala, tam przecie był ktoś potężniejszy od niego, przy wydrążonych okrętach - tam jeszcze.

Ten, doprowadza do konfrontacji zabijając na oczach Hektora jego młodszego brata. Podczas pojedynku bogowie przechylają szalę zwycięstwa na stronę Achillesa. Ciało zabitego zostaje zhańbione - Achilles ciągnie zwłoki za swym rydwanem, objeżdżają z triumfem mury miasta.Następują liczne starcia - najpierw pojedynek Achillesa z Eneaszem, którego przed śmiercią uratował Posejdon. Apollo próbuje powstrzymać Hektora przed walką z Achillesem. Achilles gromi Trojan - zabija między innymi brata Hektora, Polydorosa. Ostatecznie dochodzi także do starcia z Hektorem, jednak zostaje ono przerwane przez Apollina.Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Hektor jest bohaterem Iliady Homera. Uchodził za potomka króla Priama i Hekabe. Miał kochającą żonę i małego syna. Był uważany za najdzielniejszego obrońcę Troi. Homer, we fragmentach XXII księgi Iliady, przedstawia jego walkę z najpotężniejszym pośród Greków, Achillesem. Hektor był młodym i silnym wojownikiem.Z mężnym do pojedynku Menelajem stanie. Wie Zeus nieśmiertelny, wiedzą insze bogi, Na którego z dwóch padnie śmierci wyrok srogi». To wyrzekłszy, ofiary święte na wóz wkłada, 1280. Bierze starzec do ręki lejce i sam siada; Z nim się mieści Antenor, zaciął biczem konie, Skierował wóz i w pysznym stanął Ilijonie.Jedna z najważniejszych postaci eposu Homera Iliada. Najdzielniejszy wojownik grecki. Heros, pół człowiek, pół bóg - syn śmiertelnika Peleusa i bogini Tetydy. Postać niejednoznaczna, którą targają sprzeczne namiętności. W kulminacyjnym punkcie dzieła zwycięża w pojedynku Hektora i zabija go.Ginie w pojedynku z Achillesem, który po pojedynku bezcześci jeszcze jego ciało, a wydaje je dopiero zbolałemu ojcu księcia Ilionu - Priamowi. Hektor jest w stanie zdobyć się na poświęcenie najważniejszych wartości, łącznie z własnym życiem, jeśli wymagać tego będzie dobro ogółu.Jest to dziesięć scen - obrazów z życia. Znajdujemy tu wyobrażenie ziemi, nieba, morza, dwóch miast i życia w nich - śluby, uczty, waśnie handlarzy itp. Opisy scen batalistycznych - sceną taką jest np. pojedynek Hektora z Achillesem, obraz oblężenia grodu, zasadzki i bitwy..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz