• topsprawdziany.pl

Wypracowanie o odyseuszu

29 lipca 2019 12:04Wypracowania. Opis przygody Odyseusza. Odyseusz to bohater „Odysei", której autorstwo przypisuje się Homerowi. Jest to opowieść o losach jednostki, która zmaga się z przeciwnościami losu, by wrócić do ojczyzny i swoich najbliższych. Tułaczka bohatera trwa przeszło 20 lat, a .Wypracowanie o Odyseuszu PROSZĘ O ODPOWIEDŹ NAJSZYBSZĄ. (L,A,C,E,W) słowo, które składa się z 4 liter Proszę o wiele słów. Juliamamózg Polski; Witam, mam pewien problem. Muszę ułożyć wierszyk (rymowany) o żółtych czapkach. Może być krótki, byle by był fajny :3.Odyseusz i jego towarzysze chcąc dowiedzieć się, co nieco o kraju ruszyli w głąb niego. Odwiedzili pieczarę Polifema, który uwięził ich w swojej jaskini, zamykając wejście wielkim głazem, a następnie pożerając kilku z nich. Odyseusz upił go winem, a kiedy Polifem zasnął, wypalił mu rozżarzonym drągiem oko.Odyseusz myślał intensywnie nad ratunkiem, w końcu, kiedy olbrzym wypił trochę wina i zasnął, Odys wypalił mu jedyne oko, wtykając weń pochodnię. Potem zaś pod przykryciem z owczych skór wydostał się z jaskini. Olbrzym był wściekły, wygrażał Odyseuszowi, ten zaś zapytany o imię, odpowiedział, że nazywa się "Nikt".Odyseusz to władca Itaki, który przez długi czas wędruje, nie mogąc powrócić do domu. Dlatego też „Odyseja" jest opowieścią o tułaczce bohatera. Utwór jest kontynuacją „Iliady", gdyż pojawiają się w niej wzmianki o wojnie trojańskiej oraz bohaterowie, których można było poznać z poprzedniego utworu.Odyseusz, przybywszy za sprawą Ateny pod postacią żebraka, wziął udział w konkursie, w którym nagrodą miała być ręka jego żony (spisek ten był również jego autorstwa).

Zadaniem, które musieli wykonać zawodnicy było strzelenie z łuku tak, by strzała przeleciała przez otwory.

Czytaj całość. że jeśli nie widzisz interesującego Cię tematu wypracowania, to możesz skorzystać z powyższej wyszukiwarki treści. REKLAMA.Wypracowanie o przygodzie Odyseusza. Prawdziwe wyzwanie dla was. Pomożecie? Jesteś Odyseuszem - opowiedz o przygodach bohatera, postaraj się dokładniej przedstawić jedną z nich. Pamiętaj o narracji w 1. l.poj. Zacznij w ten sposób: Nareszcie jestem w domu, w Itace. Po dwudziestu latach nieobecności mogę siąść z moją żoną .Mit o Odyseuszu - streszczenie. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Odyseusz miał wybrać pośród Hery, Afrodyty i Hestii która z nich jest najpiękniejsza i właśnie to, według mitologii Greckiej spowodowało Wojną Trojańską (szczegóły w micie o Odyseuszu). Porzucając piękną żonę Penelopę i malutkiego syna Telemacha, obiecywał Odyseusz jak najrychlej powrócić z wojny.Odyseusz (Odys, Ulisses) Odyseusz - król Itaki, syn Laertesa i Antyklei, mąż Penelopy, ojciec Telemacha.

Wódz słynący z odwagi i mądrości.

Wspaniały mówca, zręczny dyplomata. Autor podstępu z koniem trojańskim, dzięki któremu Grekom udaje się zdobyć Troję. Dzięki jego sprytowi w wojnie bierze udział Ach.Pewnego dnia Odyseusz zobaczył nieznaną wyspę. Bardzo był ciekawy, kto na niej mieszka. Wziął ze sobą dwunastu ludzi, wino i poszedł do dużej pieczary. Mieszkał w niej groźny potwór Polif. Był on bardzo duży i miał tylko jedno oko na… Całe wypracowanie → Homer - Odyseja - Pozytywne i negatywne cechy OdyseuszaDzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz wypracowanie o Odysie. laiven ;3. Napisz wypracowanie o Odysie. pilne! muszę napisać wypracowanie o Odyseuszu konkretnie wypracowanie w formie listu do Penelopy i opisać jego jedną przygodę. prozę o szybką pomoc! dam naj!Wypracowania; Załóż konto; Zaloguj. Zapamiętaj; Przypomnij hasło; Mity o Odyseuszu. 0 głosów. 969 wizyt. Mity o Odyseuszu. historia; mity; odyseusz; zadanie dodane 3 listopada 2010 w Historia przez użytkownika Pat (0) [Szkoła podstawowa] edycja 3 listopada 2010 przez użytkownika -KaI-Bardzo przeżywał dziesięcioletnie rozstanie z rodziną. Podczas tułaczki po morzu, często wspominał swoich bliskich, tęsknił za nimi.

Dbał również o swoich wojowników.

Cżesto ratował im życie, zabijając innych. Wymagał od nich posłuszeństwa i całkowitego oddania. Odyseusz, pomimo tak wielu cech pozytywnych, miał i swoje .Odyseusz był królem Itaki, synem Laertesa, mężem Penelopy i ojcem Telemacha. Jako świetny żołnierz brał udział w wojnie romańskiej, to on właśnie wymyślił konia trojańskiego, dzięki niemu Troja została zdobyta. Po wojnie chciała wrócić do domu, ale dzięki klątwie Polifema i gniewie Posejdona,wrócił do domu po 10 latach.Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą „konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej wojnie „o Helenę". Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Cała opowieść o Odyseuszu jest oparta na motywie wędrówki. Czterdzieści dni przedstawione w akcji głównej oraz liczne retrospekcje, opisujące dziesięć lat jego tułaczki, ukazują nam mnogość przygód, jakich doświadczył ten sprytny podróżnik. Wyprawa Odyseusza ma konkretny cel: wraca on z wojny trojańskiej do rodzinnej Itaki.Mit o Odyseuszu - streszczenie - strona 3. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze.

Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i.

Rozkazał wszystkim z załogi pozalepiać uszy szczelnie woskiem tak, aby żaden dźwięk syreniego śpiewu nie zwabił ich do wyjścia na ląd. Dla siebie zaś pomyślał o innym rozwiązaniu.Wojna trojańska (mitologia grecka), wojna stoczona pod murami Troi, oblężonej przez Achajów. Podania o wojnie trojańskiej kształtował grecki epos (Homer, poeci cykliczni), potem liryka chóralna i tragedia grecka. Wg nich przyczyną wojny trojańskiej była skarga Gai - Matki Ziemi z powodu nadmiernej liczby ludzi.Wypracowanie to jest charakterystyką Odyseusza, wędrowca, który nie cofnie się przed niczym by dotrzeć do celu. Dzięki tej pracy uzupełnisz najważniejsze informacje o głównym bohaterze i przygodach jakie go spotkały. Przygotujesz się na ewentualny sprawdzian z języka polskiego.Odyseusz (Odys, Ulisses) Odyseusz - król Itaki, syn Laertesa i Antyklei, mąż Penelopy, ojciec Telemacha. Wódz słynący z odwagi i mądrości. Wspaniały mówca, zręczny dyplomata. Autor podstępu z koniem trojańskim, dzięki któremu Grekom udaje się zdobyć Troję. Dzięki jego sprytowi w wojnie bierze udział Ach.„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny. Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Przy Odyseuszu pojawiła się Atena, otworzyła mu oczy i przywróciła pamięć. Bohater chciał biec do domu, do rodziny ale bogini powstrzymała go, nakazując ostrożność. Ponieważ Odyseusz długo nie wracał z wojny, jego żonę, Penelopę, oblegali zalotnicy. Starali się o rękę królowej i dziedzictwo po zaginionym.Ciągle rozmawiał z żoną, o przygodach jakie go spotykały przez 20 lat kiedy nie było go w kraju, mówił jej jak było mu trudno powrócić, pojednał się z synem, już dorosłym, miał 20 lat, jednocześnie nie mógł być do końca spokojny o swoją przyszłość, nie wiedział co będzie dalej z jego krajem, cały czas krążyła po .Tytułowym bohaterem ksiażki ,, Przygody Odyseusza '' Jana Parandowskiego jest mityczny bohater Odyseusz - syn Laertesa. Król Itaki brał udział w wojnie troajńskieij. Był mężem Penelopy i ojcem Telemacha. Bohater wyróżniał się wyglądem, był wysokim mężczyzną o silnej budowie ciała, jego twarz zdobiły kręcone włosy.Odyseusz uwolniwszy się od Kalipso, kontynuował podróż do domu.Płynął morzem. Drogowskazami były dla niego gwiazdy. Dryfował bez rezultatu przez siedemnaście dni.Osiemnastego dnia na horyzoncie ujrzał ziemię Feaków. Na jego nieszczęście zauważył go Posejdon. W gniewie rozpętał sztorm, Odyseusz był przerażony.…(2/3) Wędrówka Odyseusza, Następnie Grecy zatrzymali się na wyspie Ajaja, zamieszkanej przez czarodziejkę Kirke, która zamieniła towarzyszy Odyseusza w wieprze.Odyseusz podstępnie zmusił ją do przywrócenia im ludzkiej postaci i przez rok przebywał w jej zamku..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz