Wypracowanie ten obcy ula

6 sierpnia 2019 12:46wypracowanie ,,TEN OBCY`` wypracowanie ,,TEN OBCY``. Ula od razu zapewniła chłopca, że nie ma się czego obawiać z ich strony. Obiecała, że nie wydadzą go i chętnie mu pomogą. Przez następne dni czwórka przyjaciół opiekowała się Zenkiem. Przynosiła mu jedzenie i pielęgnowała .To onieśmiela Ulę i zraża do kolejnych prób. Pestka jest o wiele bardziej stanowcza, Ula często jej ulega, popiera jej pomysły. Sama rzadko jakieś wysuwa, jest zbyt nieśmiała i małomówna. Ula nie lubi mówić o swoich kłopotach, jednak potrafi bardzo dobrze słuchać, wzbudza zaufanie, to właśnie jej zwierzył się Zenek.Wypracowanie z lektury "Ten obcy" Temat: Ula pisze list do Zenka: - Jestem szczęśliwa. Z góry wielkie dzięki. Prosze z nikąd nie kopiować tylko napsiać samemu.Akcja powieści Ten Obcy rozgrywa się w osadzie Olszyny. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, Julka Milera (ciotecznych braci) oraz Pestki Ubyszówny i Uli Zalewskiej.Jednak, gdy obiecał, że po skończonej pracy zawiezie chłopaka, ten obcy uciekł. Wkrótce potem dzieci odnalazły zagubionego Zenka. Jego noga krwawiła. Postanowili zorganizować mu miejsce na wyspie. Dla Zenka Ula okłamuje ojca - mówi, że nie wie, gdzie jest Zenek, chociaż wie, że może to się źle skończyć.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.

Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.

Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Napisz wypracowanie z jednego wybranego tematu: Książka "Ten Obcy" 1.Którego z bohaterów lektury pt. "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczownej, darzysz szczególną sympatią i dlaczego? 2.Oskarżam czy bronię Zenka? 3.Pestka czy Ula jako przyjaciółka- mój sąd. 4.Ula Zalewska, bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy to ładna i zgrabna dziewczyna. Czuje się nieszczęśliwa, przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki. Tęskni bardzo za matką, dlatego pisze pamiętnik w formie listów do matki, w których zwierza się jej ze wszystkiego.Mijało właśnie pół roku, od kiedy Ula widziała ostatni raz Zenka. gdy czytała jego pożegnalny list, który zostawił nim zamieszkał z wujkiem w Tczewie, czuła wielki smutek, że go przy niej nie będzie, ale i radość, że chłopak ma kogoś z rodziny, kto się nim zaopiekuje.Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mieszka razem z ciotkami w Warszawie. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Szanuje go, lecz nie utrzymuje z nim bliskiego kontaktu. Mama Uli zmarła, a dziewczyna ma żal do ojca, że ten powtórnie się ożenił. Ulka ma wiecznie zamyślone oczy oraz piękne, jasne włosy.Zenek Wójcik, bo tak nazywa się przybysz, zwierza się Uli, że ma ojca alkoholika, który się nad nim znęca.

Dlatego uciekł z domu i szuka swojego wujka, Antoniego Janicy.

Ula i jej ojciec, doktor Zalewski, pomagają chłopcu odnaleźć wujka. Rozwiązują się także problemy Uli - jej ojciec odszedł od niej i mamy do innej kobiety.Charakterystyka Uli Zalewskiej Ula Zalewska jest jedną z bohaterów ciekawej powieści I.Jurgelewiczowej, pt.,,Ten obcy\".Była przyjaciółką Pestki Ubyszównej.Dzi ewczynka ma około 14 lat.W dzieciństwie została wychowana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie umiała złapać bliższego kontaktu.Kilka lat temu umarła jej .Powieść Ireny Jurgilewiczowej Ten obcy przedstawia wakacyjne przygody czwórki przyjaciół. Akcja toczy się we wsi Olszyny nad rzeką Młynówką. Pewnego dnia na ulubionej wyspie dzieci pojawia się niespodziewanie obcy chłopiec, który z trudem się porusza, bo przebita szkłem stopa sprawia mu ogromny ból.Proszę o napisania wypracowania z lektury ,,Ten Obcy'' Kartka z pamiętnika Uli.Ula piszę o swoich uczuciach do Zenka.Pisząc o chłopcu raczej cechy charakteru i uosobienia.Pisz ciepło i serdecznie.Bardzo Proszę to bardzo jest mi potrzebne na jutro jestem w tym trochę kiepska.PlissUla Zalewska jest córką doktora Zalewskiego. Po śmierci matki jej wychowaniem zajęły się ciotki. Na stałe mieszka i uczy się w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje. Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki.ukradŁem poeniĄdze przekupce w pierwszxej osobie dlugie chodzi o zenkaWypracowania » Język polski » napisz wypracowanie z lektury pt.

ten obcy.

O kryjówce na wyspie nie wiedział nikt z mieszkańcóe wsi. Dlatego też z najwyższym zdumieniem dzieci któregoś dnia odkryły, że ktoś tam był, palił ognisko, biwakował.Wypracowanie:Ten Obcy [J.Polski] Zaloguj się,. Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki. Jest nieśmiała, skryta i rzadko zwierza się ze swoich uczuć i przeżyć. Jest bardzo wrażliwa i wyczulona .wypracowanie ,,TEN OBCY`` W Olszynach, na rzece Młynówce znajdowała się mała wysepka. Miejsce to było ukochanym ,,placem zabaw" czwórki przyjaciół: Pestki, Uli oraz Mariana i najmłodszego z nich Julka.Przydatność 70% Dalsze losy Uli i Zenka powieść "Ten obcy" Pewnego dnia, gdy Zenka już nie było z przyjaciółmi, dzieci nie miały ochoty o niczym mówić, ponieważ po wyjeździe chłopca, każdy myślał tylko, o tym co on teraz robi. Wtem Ula wpadła na pomysł, by zebrali się razem i pojechali go odwiedzić.TEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 6 Stała przy stole, śmiejąc się. Ula zauważyła ze zdziwieniem, że ojciec uśmiecha się także. „Do niej wszyscy się uśmiechają" - pomyślała i, jak to jej się często w stosunku do przyjaciółki zdarzało, poczuła równocześnie zazdrość i podziw.Zenek zmienia się pod wpływem delikatnej, pełnej taktu pomocy ze strony Uli oraz dzięki postępowaniu jej ojca i przyjaźni z dziećmi.

Duża zmiana, gdy przyjaciele przywrócili mu zaufanie do ludzi.

Zenek zrozumiał i naprawił swoje błędy, stał się uczciwym człowiekiem i oddał Uli pieniądze.Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy". Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Ula Zalewska - charakterystyka postaci, I. Jurgielewiczowa, wypracowanie. Ula Zalewska była jedną z bohaterek książki pod tytułem „Ten obcy" napisanej przez I. Jurgielewiczową. Ula była półsierotą wychowywaną przez ciotki. Jej rodzice rozstali się, gdy była jeszcze mała a w niedługim czasie zmarła jej mama.„Ten Obcy" jest powieścią młodzieżową, książka ta została wydana w 1961 roku.Streścić ją można, jako opowieść o nietypowych wakacjach czwórki przyjaciół, Pestki, Mariana, Julka i Uli. Podczas spędzania wakacji w wiosce Olszyny spotykają Zenona Wójcika, który uciekł z domu i wędruje po kraju.Napisz list do mamy Uli od Uli że tęskni, lektura ,,Ten Obcy'' Tu dodasz ZA DARMO zadanie! Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Z którym z bohaterów utworu „Ten obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić? Czym zaimponował Zenek załodze wyspy? Uratowanie dziecka przez Zenka - plan i opis „Ten obcy" - opis wyspy „Ten obcy" jako powieść o dojrzewaniu; Rola domu rodzinnego w życiu człowieka na podstawie powieści „Ten obcy"Ula Zalewska - charakterystyka • Ten obcy Jest córką doktora Zalewskiego, ale po śmierci matki wychowują ją ciotki. Na stałe mieszka w Warszawie, do Olszyn przyjeżdża tylko w odwiedziny, do ojca.Ten obcy - streszczenie i plan powieści Ireny Jurgielewiczowej. Zobacz informacje na temat epoki współczesności i artykuł o autorce w Wikipedii. Olszyny - na mapie Geneza i budowa. Jest to powieść psychologiczna dla młodzieży.Ten obcy - Irena Jurgielewiczowa - streszczenie Historia przyjaciół, którzy podczas wakacji spotykają nieznajomego chłopaka, który uciekł z domu i poszukuje swojego wujka. -- Muzyka w tle ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz