• topsprawdziany.pl

Wypracowanie z akademii pana kleksa

4 sierpnia 2019 21:36Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa. Dlaczego? Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne. Naukę tam przyswaja się wO PANU KLEKSIE! 1.Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A". Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów. Jest on jedynym, ale za to bardzo wybitnym, nauczycielem w Akademii.Ciekawość uczniów budził też zielony płyn, którym Pan Kleks popijał zjadane kulki, by odzyskać pamięć, którą tracił każdej nocy. Tajemnicy tych sekretów pan Ambroży strzegł jak oka w głowie. Równie ciekawym miejscem w Akademii była kuchnia, do której wstęp miał tylko Adaś, pracujący tu jako pomocnik Pana Kleksa.Chciałabym być uczniem Akademii Pana Kleksa. Dlaczego? Bo to szkoła z wyobraźnią, magiczna, w której nauka jest przyjemnością, a nie nużącym obowiązkiem, jak ma to miejsce w naszych polskich szkołach. Wszystko, co znajduje się w Akademii Pana Kleksa jest zaczarowane, baśniowe, niespotykane, oryginalne.Wypracowanie Akademi Pana Kleksa. Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Wypracowanie ,,Akademia Pana Kleksa" Muszę napisać wypracowanie: 1.

Kim był Pan Kleks 2 zdania 2.

Jak wyglądał Pan Kleks 3 zdania 3. Jakie były jego niezwykłe umiejętności 3 zdania 4. Za co można polubić Ambrożego Kleksa 2 zdania Daje naj!Może wiecie jakie mogłyby być tematy na wypracowaniu? mam w środę wypracowanie z ,,Akademii Pana Kleksa'' , takich prostych tematów jak charakterystyki nie będzie na 100% jak macie odpowiadać nie wiem to lepiej w ogóle nic nie odpisujcieNapisz wypracowanie na temat pana Kleksa. Zastosuj kolejność:-Wygląd-Ubiór Umiejętności pana Kleksa-Nawyki i przyzwyczajenia-Stosunek uczniów do nauczyciela-Nasze własne zdanie o bohaterze Zastosuj wyrażenia zatępującę "Pan Kleks"-Profesor-Nauczyciel-Dyrektor Akademii-Pan Ambroży-Wychowawca chłopców-Opiekun chłopcówPlik AKADEMIA PANA KLEKSA TEMATY WYPRACOWAŃ.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder AKADEMIA PANA KLEKSA • Data dodania: 15 lis 2009 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Co ciekawe, utwór „Akademia pana Kleksa" jest złożony z kilku baśni. Mimo że czas akcji nie jest określony, możemy z łatwością wyobrazić sobie, że to baśń współczesna. Jeszcze jedna cecha różni książkę J. Brzechwy od pozostałych baśni - przewaga pogodnego, radosnego nastroju, spora dawka humoru.Jest on nauczycielem dzieci w swojej akademii.

Z charakteru jest miły i sympatyczny.

Nie jest ani wysoki, ani niski. Mozna powiedziedzieć że jest średniego wzrostu. Ma kolorową czuprynę i zwichrzoną brodę.Oczy pana Kleksa są niewielkie, a nos zajmuje większą część twarzy i jest przekrzywiony w prawo lub w lewo, zależy to od pory .Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.Opis nauki w Akademii pana Kleksa Dzień w Akademii pana Kleksa rozpoczynał się bardzo wcześnie. Punktualnie o piątej rano do sypialni chłopców wlatywał Mateusz i otwierał specjalne śluzy, rozmieszczone dokładnie nad ich łóżkami. Z otworów wprost na nosy śpiących chłopców skapywała zimna woda.mur. Czułbym się wtedy jak więzień. Poza tym myślę, że podczas nauki nie można spotykać się z rodzicami, a ja bardzo tęskniłbym do domu. Nie podoba mi się opracowany przez pana Kleksa pomysł podglądania snów, ani podglądanie myśli uczniów. Sądzę, że źle czułbym się w akademii pana Kleksa.Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku.Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują się baśnie pana Andersena, za innymi bajki panów Grimm, a dalej jeszcze inne opowieści dla dzieci.Większą część twarzy pana Kleksa zajmuje nos, przekrzywiony na prawo lub lewo zależnie od pory roku, na którym tkwią srebrne binokle.

Pod nosem ma długie i sztywne wąsy koloru pomarańczowego.

Oczy pana Kleksa są niczym dwa świderki i patrzą przenikliwie na rozmówcę. Pan Kleks różni się od innych ludzi przyzwyczajeniami.Opracowanie Akademii Pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy. W odcinku opis bohaterów oraz motywy.Akcja powieści Jana Brzechwy rozgrywa się w czasach współczesnych autorowi w bajkowym mieście, nieznanym z nazwy, w Akademii pana Kleksa, mieszczącej się na końcu ulicy Czekoladowej. Wszystkie wydarzenia, opisane w utworze, rozgrywają się w ciągu kilku miesięcy - od chwili, w której Adaś Niezgódka pojawił się w Akademii do wigilijnej kolacji i jego pożegnania z panem Kleksem.Chciałabym opisać lekturę pod tytułem : "Akademia Pana Kleksa '. Akademia Pana Kleksa opowiada o Ambrożym Kleksie , który ma swoją akademie. Głównym bohaterem tej książki jest Adam Niezgódka , który uczy się w akademii .W swojej akademii Profesor przyjmuje jedynie chłopców których imiona zaczynają się na A .Przeczytaj tekst „Nauka w Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy (fragment powieści „Akademia Pana Kleksa"). Wyobraź sobie, że Pan Kleks zaproponował ci naukę w swojej szkole. Czy chcesz zostać jednym z jego uczniów? Uzasadnij swoją odpowiedź.Quiz z wiedzy o Akademii Pana Kleksa. Serwis zamknięty. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.J.Brzechwa "Akademia Pana Kleksa", czyli wszystko co moglibyście wiedzieć na temat zwalczania mobbingu, gdybyście chcieli przeczytać „Nazywam się Adam Niezgódka, mam dwanaście lat i już od pół roku jestem w Akademii pana Kleksa.Wypracowania.

Czy chciałbyś być uczniem Akademii Pana Kleksa? Wypracowanie.

Przygody jakich doświadczyli uczniowie niezwykłej, rozbudzającej wyobraźnię Akademii Pana Kleksa dowodzą, że nauka w tej dość nietypowej szkole dla każdego z nas mogłaby być niezapomnianym przeżyciem.„Akademia Pana Kleksa" to jedna z bardziej udanych i popularnych książek dla dzieci.Została napisana ponad 60 lat temu (w 1946 roku) przez Jana Brzechwę. Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa.Głównym bohaterem powieści ,, Akademia pana Kleksa " Jana Brzechwy jest Ambroży Kleks nauczyciel i wychowawca grupy chłopców uczących się w jego szkole. Pan Kleks ukrywa się pod obszernymi ubraniami, więc nie można dokładnie opisać czy jest gruby, czy chudy. Nosi zawsze szerokie spodnie oraz długi surdut, który może być.Problematyka „Akademii pana Kleksa" „Akademia pana Kleksa" to powieść, której głównymi czytelnikami jest młodzież, dlatego porusza kwestie atrakcyjne poznawczo dla tej grupy. Przede wszystkim wprowadza w magiczny świat baśni, w którym wszystko jest możliwe.Łącznicy wypożyczają dla nas z biblioteki słowniki ortograficzne i piszemy przez dwie lekcje we wtorek 3 XI. Szkoła inna niż wszystkie Narysuj plan Akademii i opisz jedną z jej sal lub ogród (1 strona). Regulamin Uczniowski (od 7 do 13 punktów). Plan lekcji. Czy chciałbyś być uczniem Akademii pana Kleksa? Uzasadnij odpowiedź.Akademia Pana Kleksa mieści się na samym końcu ulicy Czekoladowej, w ogromnym, pełnym dolin i wąwozów parku. Zajmuje duży trzypiętrowy gmach z czerwonej cegły otoczony wysokim murem, w którym co kawałek znajdują się drzwi prowadzące do jakiejś bajki - za niektórymi znajdują .Pewnej nocy uczeń pana Kleksa, Adam miał bardzo ciekawy sen. Przyśniło mu się, że pan Kleks przemienił wszystkie sprzęty domowe w chłopców.Następnie postanowił zabrać uczniów Akademii do Chin. Chłopcy zatem wsiedli do wagnów z pudełek zapałek. Zamiast lokomotywy, był to czajnik na kółkach.„Akademia pana Kleksa" J. Brzechwa Przy każdym z pytań zaznacz tylko jedną prawidłową odpowiedź. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymujesz 1 punkt. Ile lat ma Adam Niezgódka? a) 12 b) 11,5 c) 12,5 d) 11 2. Gdzie znajdowała się Akademia pana Kleksa? a) na placu Czterech Wiatrów b) na ulicy Czekoladowej.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz