Rozprawka antygona czy kreon kto ma racje

4 marca 2020 17:09


Pobierz: rozprawka antygona czy kreon kto ma racje.pdf

Kto miał rację - Kreon czy Antygona? Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona". Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.„Antygona" Sofoklesa stawia nas przed trudnym rozstrzygnięciem pytania „Kto ma rację?- Antygona czy Kreon? W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.Od dawna nurtował mnie problem: Kto ma rację? Kreon- bezduszny władca? Czy może Antygona-wrażliwa córka i siostrzenica królewska? W mojej pracy postaram się ująć wszystkie me refleksje dotyczące tego problemu. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika. Kto w tej sprawie ma racje? Kreon czy Antygona? Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację? Moim zdanie to Antygona. Pomimo wszelkich zakazów postanowiła zrobić to, co uważała za słuszne. Sprzeciwiła się Kreonowi, pomimo, iż wiedziała, że czeka ją śmierć.

Nie wyrzekła się brata, który był uważany za zdrajcę.Kto ma rację - Kreon czy Antygona? W dramacie.

„Antygona" dochodzi do konfliktu między Antygoną, a jej wujkiem. Spór toczy się o ciało Polinejkesa, które król chciał pozostawić w miejscu śmierci mężczyzny.Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona. Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?" Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia. Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację .Czy Antygona postąpiła słusznie łamiąc zakaz Kreona? Czy ludzie słusznie obawiają się wojny? - rozprawka; Kto miał rację - Kreon czy Antygona? Kto poniósł klęskę - Kreon czy Antygona ? Czy „Antygona" powinna być lekturą szkolną?Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi.

Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Znasz odpowiedź na zadanie: kto ma racje Kreon czy.

Antygona i Kreon ponoszą klęskę. Porusza problemy władzy, konfliktu między prawami niepisanymi a prawem, konfliktu między dobrem ogółu a dobrem jednostki.Kreon czy Antygona?-kto ma racje? Kreon czy Antygona?-kto ma racje? ma to być rozprawka 0 ocen | na tak 0%. 0 0 Odpowiedz. Odpowiedzi. Made in love odpowiedział(a) 12.10.2011 o 14:44 0 0 .Racje miał Kreon, czy Antygona? - rozprawka +4 głosów. 2,983 wizyt. Po czyjej stronie leży słuszność. Antygony, czy Kreona?. kto miał racje kreon czy antygona? zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez. odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi. Zarejestruj się .Strażnik opowiada, jak pojmał Antygonę grzebiącą ciało brata. Kreon wypytuje dziewczynę, czy wiedziała o jego zakazie. Antygona śmiało przyznaje, że z pełną świadomością grożącej jej kary zdecydowała się spełnić święty obowiązek. Antygona nie boi się śmierci, bo wie, że i tak kiedyś ona nastąpi.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZECiekawym jest też, że zawsze w wypracowaniach uczniowie mają przeprowadzić rodzaj procesu dowodowego, w którym wykażą kto miał rację: Antygona czy Kreon, a co z Ismeną? Może to ona miała rację w tych dawnych czasach, jako że często i nazbyt łatwo ów konflikt przenosimy w ramy naszych realiów.Antygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon? Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.

Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą .Przydatność 80% Racje.

W tragedii antycznej ?Antygona?, Sofokles stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ważniejsze dla człowieka są prawa boskie, czy też prawa ludzkie. Zatem, kto ma racje? Czy Kreon ? władca Teb, stojący na stanowisku, że dobro państwa jest najważniejsze, czy może .Myślał również o przyszłości bo kto chciałby żeby jego zwłoki były rozszarpane przez dzikie zwierzęta- budziło to respekt, a ten kto wiedział że spotka go taki los przemyśli czy warto być zdrajcom. Wysoki sądzie Kreon miał w swoim działaniu same dobre intencje. Myślał o kraju. Moim zdaniem to on miał racjęKto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania. Lopezetto. 2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stronie Antygony, która zaimponowała mi swoją godną postawą. Nie .Antygona uznaje taką postawę za maskowane tchórzostwo. Chór starców to głos doradczy, ale nie decydujący. Sugeruje Kreonowi niewłaściwość zakazu. Władca oburza się i nie przyznaje mu racji. Wreszcie chór uznaje go za pana życia i śmierci, któremu obywatele mają być posłuszni. Nie ma odwagi bronić przy nim praw boskich.Przydatność 80% Racje Kreona a racje Antygony? - rozprawka.

W tragedii antycznej ?Antygona?, Sofokles stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ważniejsze dla.

Zatem, kto ma racje? Czy Kreon ? władca Teb, stojący na stanowisku, że dobro państwa jest najważniejsze, czy może .KTO MIAŁ RACJĘ? KREON CZY ANTYGONA?:) a więc. naszą lekturą jest ,,Antygona'' i mamy napisać kto miał rację. nieczytałam zbytnio tej książki a muszę to dać jutro :/ POMOŻE KTOŚ! proszę linka do krutkiego lecz KONKRETNEGO streszczenia i również o napisanie mi kto miał rację:) proszę,żeby była to Antygona i niech ktoś uzasadni tą odpowiedź:(HELP ME HELP ME !Znasz odpowiedź na pytanie: Kto miał rację Antygona czy Kreon ? Kliknij i odpowiedz.Przydatność 65% Kto ma Racje Kreon czy Antygona. Sofokles twórca Antygony w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Kto ma rację - Kreon czy Antygona? W dramacie Sofoklesa p.t. Antygona dochodzi do konfliktu między Antygoną, a jej wujkiem. Spór toczy się o ciało Polinejkesa, które król chciał pozostawić w miejscu śmierci mężczyzny.Kto ma racje Antygona czy Kreon? Wysoki sądzie! Dzisiaj stoimy tutaj aby dokonać wyboru, kto ma racje, Antygona, czy Kreon? Chciałbym przedstawić zarzuty na króla i stanąć w obronie Antygony! Wszyscy znamy zaistniałą sytuację i chciałbym, aby Wysoki Sąd dokonał właściwego wyboru! Może zaczniemy od tego, że Polinejkes był .Przydatność 70% Kreon czy Antygona - kto ma racje? Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację? Moim zdanie to Antygona. Pomimo wszelkich zakazów postanowiła zrobić to, co uważała za słuszne. Sprzeciwiła się Kreonowi, pomimo, iż wiedziała, że czeka ją śmierć.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?" Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz