Rozprawka antygona kreon

6 listopada 2019 16:33


Pobierz: rozprawka antygona kreon.pdf

Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Kto miał rację - Kreon czy Antygona? Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona". Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?" Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie Uważam że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są. Antygony Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi rozprawka Antygona miała rację sprzeciwiając się .Rozprawka. TAGI: Sofokles Antygona rozprawka. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa. Jest ona ucieleśnieniem ufności w boską sprawiedliwość oraz stalowej determinacji.

List do Kreona - W imieniu Antygony napisz list otwarty do Kreona, nakłaniający go .Kreon czy Antygona?.

Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika. Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb. Z kolei Antygona kochająca swego brata, złamała zakaz władcy Teb, gdyż nie chciała narazić się bogom.Jak oceniasz postepowanie Antygony i Kreona-rozprawka. Proszę o szybką pomoc. Zarówno Kreon jak i Antygona nie zamierza ustąpić drugiej stronie. Antygona jest kochającą siostrą, gotową do poświęceń, jest wierna nakazom religijnym. Bohaterka postanawia wbrew woli władcy państwa ."Moim zdaniem Kreon miał rację zakazujac pogrzebania zwłok zmarłych zdrajców. Uważam, że chciał chronić swój kraj dając ten zakaz.Chciał by w kraju panował porządek i ład, aby prawa były respektowane.90% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka. 76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata„Antygona" Sofoklesa stawia nas przed trudnym rozstrzygnięciem pytania „Kto ma rację?- Antygona czy Kreon? W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił gdyż był on zdrajcą.76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.

85% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy? - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataAntygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty .rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon. napiszcie prosze na jutro musze oddać a musze sie uczyć na sprawdzian z maty i kartkówke z geografi ta rozprawka jest bardzo wazna PROSZEKreon należał do władców egoistycznych i despotycznych, budził strach wśród swoich poddanych. Ślepo wierzył w swoją nieomylność i nie dawał się przekonać nawet synowi, Haimonowi. Działał w zaślepieniu - skazał Antygonę na śmierć, tym samym, pozbawiając swojego syna szczęścia.Antygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon? Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Zarówno Antygona jak i Kreon są bohaterami tragicznymi. Tytułowa bohaterka kierowała się prawem boskim, a Kreon zasadą, że zdrajcę należy ukarać. Ich racje są sprzeczne, dlatego prowadzą do tragicznego konfliktu. Antygona, wybrała zgodnie ze swoim sumieniem prawo boskie i poniosła za to śmierć.Przydatność 65% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon.

Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?" Uważam,.

Kreon również ma racje, patrząc z jego punktu widzenia, postąpił słusznie. To dlatego Kreon jest taki nieugięty - on jest naprawdę przekonany o swej .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramAntygona ginie, ale klęskę ponosi Kreon - ustosunkuj się do tego stwierdzenia. Rozprawka Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa.Rozprawka - Antygona ! Muszę napisać rozprawkę na temat : "Mój los - współkochać, nie nienawidzić" - tragiczny los Antygony jako częsty motyw w literaturze filmie, sztuce.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brat ?Jestem przekonana ,że tak.Antygona w moim odczuciu urasta do symbolu wielu uniwersalnych wartości,takich jak odwaga i przeciwstawienie się despotyzwowi oraz przemocy,wytrwałości i wierności swoim poglądom niezależności,miłości do brata,poczucie więc z tradycją i religią.Jej czyn zasługuje .Przydatność 50% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka.

W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która.

Polinejkes jest zdrajcą, za karę więc nie będzie pochowany - ani w ziemi ojczystej, ani w obcej. Kreon odmówił mu nawet skromnego pogrzebu, o który upominała się Antygona. Uważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon napiszczie 2009-10-27 15:14:12 rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon 2009-10-21 16:16:39 Rozprawka " Antygona " 2011-01-19 20:24:38Antygona jest tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa. Poznajemy ją, gdy po śmierci swoich dwóch braci, Eteoklesa i Polinika, rozmawia z siostrą Ismeną na temat pochówku drugiego ze zmarłych. Kreon, władca Teb, zabronił grzebania ciała Polinika, uważając go za zdrajcę narodu.„Antygona" - charakterystyka Antygony z elementami rozprawki. Miliony wyrazów zapisano już o Antygonie. Można by zażartować: biedna nieboszczka - my, ludzie dwudziestego pierwszego wieku, nie dajemy jej spocząć w spokoju. Wciąż ją dręczymy, przywołujemy w literackich seansach ."Antygona"-tekst muzualny cz bliski współczesnemu człowiekowi?(rozprawka) Jak bardzo różni się dzisiejszy wiek od starożytności?Cywilizacje bardzo szbko się rozwijają,nowe technologie,wyprawy na księżyc, czy to wszystko zmienia człowieka?Jednak umarły był zdrajcą ojczyzny i Kreon, król Teb, przestrzegając prawa ziemskie, kierując się rozumem oraz dobrem państwa, rozkazał pozostawić go bez pochówku. Dlatego w tej rozprawce postaram się dowieść słuszności następującej tezy: „Antygona ginie, a Kreon ponosi klęskę".Kreon dowiaduje się od Posłańca, iż po zamknięciu Antygony w grocie Hajmon - syn Kreona popełnił z rozpaczy samobójstwo. Posłaniec ze szczegółami opowiada, był przy tym, gdy Hajmon przyszedł pod grotę. Zwalono głazy i zobaczył Antygonę, która popełniła samobójstwo, wieszając się. Do groty przyszedł także Kreon.***Kreon reprezentuje prawo ustawowe stworzone przez człowieka, kieruje się rozumem i wyraża interes zbiorowości*** Dla Kreona nadrzędnymi wartościami są rozum, ład i społeczeństwo i państwo. Dla Antygony natomiast, kierującej się wiarą i miłością, nadrzędne są przykazania duchowe..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz