Rozprawka antygona tematy

6 listopada 2019 18:05


Pobierz: rozprawka antygona tematy.pdf

90% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka. 76% "Antygona" rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon. 82% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku. Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona pochodzi. Obie postacie prześladuje fatum - zły los.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018„Antygona" Sofoklesa datowana jest na rok 442 p. Dzieło to zalicza się do cyklu trzech tragedii greckich opartych na micie o rodzie Labdakidów. Jego akcja toczy się już po śmierci Edypa, kiedy doszło do walk o tron pomiędzy Eteoklesem a Polinejkesem.Akcja utworu rozgrywa się w ciągu 24 godzin i jest ściśle związana z.Antygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.

Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.

Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią. Antygona .Rozprawka - Antygona ! Muszę napisać rozprawkę na temat : "Mój los - współkochać, nie nienawidzić" - tragiczny los Antygony jako częsty motyw w literaturze filmie, sztuce.Antygona drażni władcę okazywaniem swojej królewskiej dumy, buty, chwilami lekceważenia. Kreon zaś daje się ponosić gniewowi upokarzając Antygonę i traktując ją jak zwykłą poddaną, czy przecież obniża wartość własnego rodu, z którego i Antygona p.Napisz rozprawkę na temat: Czy wybór przyszłej szkoły jest dla gimnazjalistów trudną decyzją? Uwzględnij cechy gimnazjalistów oraz możliwości i konsekwencje wyboru. Napisz rozprawkę na temat: Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i w czasach pokoju. Określ swoje stanowisko w tej sprawie, a następnie uzasadnij je .Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.

Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując taką, a nie inną decyzję są szlachetne i.

Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów.Rozprawka w podstawówce i gimnazjum a rozprawka maturalna. Uczniowie w Polsce uczą się pisać rozprawkę od najmłodszych szkolnych lat. Aby ten proces ułatwić, poloniści w poleceniach stosują słowa klucze: "Masz zająć stanowisko i je odpowiednio uargumentować".W „Antygonie " cierpienie towarzyszy bohaterom od samego początku. Jego przyczyną jest dwóch mężczyzn poległych w bratobójczej walce, ale w rozterki duchowe najbardziej wprawia „uczestników" dramatu rozkaz wydany przez władcę. .Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziPrzydatność 50% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru.

Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow.

Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jaki może być temat rozprawki z''Antygony''?Rozprawka; Antygona ginie, ale klęskę ponosi Kreon - ustosunkuj się do tego stwierdzenia. Rozprawka. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa. Jest ona ucieleśnieniem ufności w boską sprawiedliwość oraz stalowej determinacji. Antygona ginie w imię .„Antygona" to antyczna tragedia grecka, autorstwa Sofoklesa. Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Antygona - rozprawka - napisał w Język polski: może ktoś mi pomóc w napisani rozprawki albo podać link gotowca lub materiałów do niej.tematy(wybrać jeden)1.Czy Antygona nie stanowi przykładu osoby owładniętej fanatyzmem religijnym? 2.Czy Kreon nie reaguje na bunt Antygony tak surowo tylko dlatego, że jest ona kobietą, a kobiecy bunt uwłacza mu jako władcy?Konflikt tragiczny w Antygonie opiera się na problemie: które prawo jest ważniejsze, naturalne (boskie) czy umowne (ludzkie)? I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym.

Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej.rozprawki temat+tekst • pliki.

W Antygonie podobnie jak w np. Pieśni XIV wyróżnimy motyw władzy jak wiemy, ze motyw władzy jest ponad czasowy i zawsze się będzie powtarzał.również biorąc pod uwagę szacunek Antygony do boga -jest także podobnie jak i w Pieśni XIV Jan Kochanowski poprzez słowa z utworu zwraca się do władzy która panowała w XVI wieku zwraca on również uwagę na to .Matura rozszerzona. Temat 1. w arkuszu. Plansza, schemat rozprawki argumentacyjnej Co i jak masz pisać? 1. Przeczytaj tekst - możesz spodziewać się eseju krytyczno- lub historycznoliterackiego. Wyjaśnij, co jest głównym tematem podanego w arkuszu tekstu, np. "Głównym tematem artykułu jest dyskusja na temat motywu walki dobra ze złem w literaturze".by przyjętą tezę umacniać (ale można sobie też wyobrazić rozprawkę, w której autor stosuje również argumenty przeciw i konfrontuje je z tymi za). Właściwe nawiązanie do zagadnienia wymaga w pierwszym rzędzie zrozumienia tematu rozprawki - a więc zrozumienia problemu, którego temat dotyczy. Postaramy się to wykazać na .Pomożecie? mam napisać rozprawkę a nie jestem za dobra w polskim? a o to jej temat; trwanie przy własnych poglądach - prawo czy obowiązek odwołaj się do literatury lub obserwacji (na kartce A4) Jak możecie to pomóżciePotrzebuje napisac rozprawke na temat lektury ,,Antygona" i nie wiem jak. Tematy wypracowań: 1) Bycie prawym wymaga czasem złamania prawa. Uzasadnij te mysl, odwołujac się do przykładów z literatury i zycia.Antygona - rozprawka o lekturze. Tragedia pt. "Antygona" została napisana przez Sofoklesa w V wieku przed naszą erą. Wiąże się ona z mitem tebańskim, który opowiada o losach Edypa, króla Teb. Pojęcie konflikt tragiczny, który występuje w utworze, rozumiem jako konflikt, w którym nie .Rozprawka to jedna z najtrudniejszych form wypowiedzi obowiązujących w gimnazjum. Sprawia uczniom sporo kłopotów - z opanowaniem słownictwa, charakterystycznym stylem, argumentacją. Nauczyciele też się z nią zmagają w sensie, jak najprościej przybliżyć uczniom tę trudną formę wypracowania..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz