Rozprawka miłość romea i julii

21 kwietnia 2020 07:29Miłość Romea i Julii pojawia się nagle, od pierwszego wejrzenia. Jest ona silniejsza od wszystkiego-od woli rodziców, wszelkich przeciwieństw a nawet śmierci. Spotkali się na balu u rodziców Julii. Jedno spojrzenie sprawiło, że połączyła ich wielka miłość. Nie można jednak do końca stwierdzić, że jest to szczęśliwe uczucie.Czy miłość Romea i Julii była piękna i prawdziwa? Romeo Montteti i Julia Capulet to tytułowi bohaterowie dramatu angielskiego pisarza Wiliama Szekspira. Po przeczytaniu tej historii jestem zdania, że miłość Romea i Julii była piękna i jak najbardziej prawdziwa. Po pierwsze uważam, że ta miłość zmieniła i Romea i Julię na lepsze.Rodzice Julii nigdy nie zaakceptowaliby ich miłości. Wyznaczyli córce partnera, który ich zdaniem byłby najlepszym kandydatem na męża dla Julii - Parysa. Jednak Julia kochała tylko Romea. Byłą gotowa zrobić dla niego wszystko. Gdy Romea wygnano z Werony Julia straszliwie rozpaczała.Ostatnia scena ukazująca Romea i Julię pełna jest bólu i rozpaczy. Najpierw ich ofiarą pada syn Montekiego, biorąc swą żonę za martwą i pijąc truciznę. Zaś Julia, gdy tylko obudziła się z tajemniczego snu, dostrzegła nieżyjącego męża. Nie zastanawiając się, sięgnęła po jego sztylet i odebrała sobie życie.Romeo i Julia - rozprawka, ! Proszę o pomoc. Na jutro mam rozprawkę: "Czy zgadzasz się ze słowami Romea: 'Bo miłość nie zna żadnych tam i granic; A co potrafi, na to się i waży.'?" Rozprawkę spróbuję sama napisać, dlatego proszę tylko o:-przykłady jak mogę zacząć to pisać-argumenty do poparcia tezy[jestem na "tak" jakby co ;)] Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.W płaczu poszła za nim.

To wszystko z miłości, oddali życie by być zawsze razem, by ich miłość kwitła i trwała przez wieki.

Biorąc pod uwagę powyższe uwagi dochodzę do konkluzji, iż miłość Romea i Julii była na tyle wielka, mimo młodego wieku, że potrafiła skłonić ich do ogromnych czynów.Miłość ta, zakazana przez rodziny, przetrwała ciężka próbę - śmierć, i doprowadziła młodych do szczęścia - nie ziemskiego, doczesnego, ale połączyła ich na wieki w niebie. Jaka zatem była miłość Romea i Julii? - przede wszytskim była czysta, niewinna, a nawet niedojrzała.Na wstępie przytoczę historię bohaterów tragedii Williama Szekspira „Romea i Julii" w której miłość okazała się najważniejszą wartością. Uczucie, które ich łączyło, było na tyle silne, że wzięli ślub w tajemnicy przed rodzicami. Julia szukała sposobu, aby uniknąć ślubu z innym mężczyzną.Czy śmierć romea i julii to dowód na klęskę czy zwycięstwo miłości? mam zadane napisać rozprawkę na temat podany w tytule i potrzebuje, żebyście podali mi pomysły na argumenty, które przeczą i potwierdzają tezę .ROZPRAWKA :''Romeo i Julia'' to dramat ogromnych sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i pragnienia śmierci,szczęści i rozpaczy .Tematem mojej rozprawki będzie teza,że ''Romeo i Julia'' W.Szekspira to dramat ogromnych,sprzecznych namiętności,miłości i nienawiści,radości życia i rozpaczy.Na początku chce powiedziec jak doszło do tego,że Roeo i Julia .Napisz rozprawkę na jeden z dwóch tematów: „Śmierć Romea i Julii to dowód na klęskę miłości" albo „Śmierć Romea i Julii to dowód na zwycięstwo miłości".

Ćwiczenie 14.

Na podstawie dramatu Romeo i Julia oraz fragmentów utworów zamieszczonych w „Kontekstach" nr 1a-b napisz rozprawkę na temat: „Miłość .Wyjawienie ich miłości, spotkałoby się zapewne nie tylko z niezrozumieniem ze strony bliskich, ale być może z gorszymi konsekwencjami. Romeo i Julia skazani są więc na ciągłe ukrywanie uczuć, potajemne schadzki, działanie na własną rękę i brak poparcia dla własnych decyzji, których nawet nie mogą nikomu zdradzić.Motyw zwaśnionych rodów W dramacie mamy przedstawione dwa zwaśnione i nienawidzące się wzajemnie arystokratyczne rody Werony. Z jednej strony czytamy o wyrozumiałej, pełnej godności i spokoju rodzinie Montekich, darzącej syna Romea ogromną miłością (matka umiera z tęsknoty, gdy Romeo zostaje skazany na banicję) oraz zaufaniem, tolerancyjną wobec jego skłonności do samotności .Zadanie: temat rozprawki dlaczego wątek romea i julii jest Rozwiązanie:wątek nieśmiertelnej i idealnej miłości romea i julii jest nieustającą inspiracją dla twórców dzieł artystycznych różnych dziedzin sztuki, jak literatura poezja , malarstwo, rzeźba, muzyka balet, opera , teatr, film główni bohaterowie tragedii szekspira są niemal dziećmi na skutek gorącego uczucia .Chór nazywa ich dziećmi wiedzionymi przez los ju zagładzie, a ich uczucie miłością, skzaną na śmierć przez nienawiść.

Miłość jako podstawowa wartość człowieka staje się w przypadku Julii i Romea jednocześnie wyrazem walki z.

Młodzi pragną żyć widząc, co piękne i ważne.Zadanie: napisz rozprawkę na temat ,,czy miłość romea i julii jest możliwa we współczesnym świecie w swojej pracy postaraj się scharakteryzować Rozwiązanie: wedłóg mnie taka miłośc jest możliwa tyle, że istnieje cień szansy zaledwie ze ludzieSamobójcza śmierć Julii jest ostatnim wyznaniem miłości, jest potwierdzeniem uczuć łączących dwoje bohaterów. Tragedia kochanków wynikła z waśni rodów, ale z powodu śmierci Romea i Julii możliwa była zgoda. Miłość dwojga młodych ludzi była dramatyczna i pełna cierpienia, ale na pewno Romeo i Julia byli szczęśliwi.Uzasadnij że miłość Romea i Julii była bardzo tragiczna. (ROZPRAWKA) Koleżanka podała mi coś takiego na wzór: " w tej rozprawce będę starał się udowodnić, że losy Romea i Julii były tragiczne. Ich miłość od samego początku była skazana na niepowodzenie (odpowiedz ich historie w 5-6 zdaniach).Miłość Romea i Julii wydaje się obrazować ten drugi pogląd. Warto także zauważyć, że chociaż ich uczucie jest pełne pasji, jest ono spełnione jedynie poprzez małżeństwo, co chroni ich przed utratą sympatii widowni. Dualizm (kontrast jasnych i ciemnych obrazów) W sztuce często pojawiają się zarówno jasne, jak i ciemne barwyMiłość pojawia się tu jak ożywcza siła - nikt już nie pamięta, co poróżniło rody Kapuletich i Montekich, ich przedstawiciele nie wiedzą, o co walczą.

Miłość Romea i Julii daje możliwość zgody i całkowitej zmiany stosunków.

Umożliwia postęp, zmiany na lepsze. Szekspir pokazał niszczącą siłę nienawiści.Uniwersalizm „Romea i Julii" przejawia się na kilku płaszczyznach. Pierwszą z nich z pewnością stanowi sposób ukazania miłości. Na kartach tragedii Szekspira jest to uczucie autentyczne, niezwykle intensywne i wręcz odwołujące się do pragnień każdego człowieka. Relacja tytułowych bohaterów wypełniona jest mocą pokonywania .Dramat pt. " Romeo i Julia" Williama Szekspira przedstawia historię miłości najbardziej znanych kochanków w całej literaturze światowej. Są oni symbolem wiecznej i oddanej miłości. Tytułowa bohaterka to początkowo uległa rodzicom dziewczyna, która mając czternaście lat doznaje najsilniejszego uczucia, jakim jest miłość.Uważam, iż dzieło Szekspira to jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów podejmujących temat miłości pomiędzy dwojgiem ludzi. Wielka miłość, która połączyła głównych bohaterów - Romea oraz Julię, to uczucie niezwykłe, olbrzymie oraz wieczne. Nawet pomimo skłóconych rodów, nie zrezygnowali z tego uczucia.W dramacie Williama Szekspira zostało opisane uczucie dwojga kochających się ludzi. To historia niezwykłej miłości Romea i Julii. W momencie, kiedy ich spojrzenia się spotkały zrodziło się nieznane im dotychczas uczucie, towarzyszące do końca życia. dokładnie wtedy poczuli, że są dla siebie stworzeni.Motyw miłości romantycznej w Romeo i Julii Posted on Sierpień 28, 2018 Październik 28, 2017 by admin Elementów miłości romantycznej możemy doszukiwać się również w dramacie Williama Szekspira „Romeo i Julia" napisanym w latach 1594-1595, a więc jeszcze w renesansie.Prolog Dramat „Romeo i Julia" rozpoczyna się Prologiem. Ma on formę sonetu. Przedstawiona jest tutaj niejako zapowiedź sztuki. Akcja ma się dziać w Weronie, ma przedstawiać dwa zwaśnione rody, między członkami których pojawi się nieszczęśliwa, nieakceptowana miłość. Będzie ona powodem nowego konfliktu między rodzinami, który doprowadzi do tragedii ukochanych.Rola miłości w życiu człowieka. Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę. Może przybrać różną postać : : miłości łączącej kobietę i mężczyznę, miłości matki do dziecka, miłości do Boga, czy ojczyzny.Zna całą historię miłości Romea i Julii. Kierowany troską nie tylko o młodych, ale także o to, by w końcu udało się pogodzić skłócone rodziny, postanawia dać kochankom ślub w nadziei, że to zadawni konflikty.Geneza „Romeo i Julia" to jedno z najwcześniejszych dzieł Williama Szekspira. Temat miłości rozwijającej się na przekór poważnemu konfliktowi rodzin zaczerpnął autor najprawdopodobniej z „Tragicznej historii Romea i Julii", którą w sposób poetycki z włoskiego przełożył Arthur Brooke (oraz z prozatorskiej wersji Williama Paintera o tytule „Palace of Pleasure")..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz