• topsprawdziany.pl

Rozprawka na temat kreona

31 grudnia 2019 15:13W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie Uważam że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są. Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka. Tylko ona zareagowała na okrucieństwo Kreona i .Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka. oraz Kreona - bezwzględnego władcy, który kierując się dobrem państwa i racjami rozumu, skazał zdrajcę na dotkliwą karę. Utwór powstał w 440 r. p.n.e., ale mimo, że od tego czasu upłynęło już 2400 lat, nadal przemawia .Następnym argumentem dowodzącym słuszności czynu bohaterki jest uznanie przez Kreona swojej winy. Na początku król ogłosił swoje postanowienie, jako ostateczne, gdyż obawiał się narazić swój autorytet, jednak potem ustąpił i uznał rację Antygony. To na pewno istotny argument, świadczący o słuszności wyboru bohaterki.rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj 0 ocen | na tak 0%. 0 .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w .Antygona czy Kreon - kto miał rację? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Kto ma rację - Kreon czy Antygona. odpowiedź na zadane w temacie pytanie nasuwa się sama. To Antygona zwyciężyła ten .Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka Podobne tematy.

podaj 2 cechy wyglądu oraz napisz swoją opinię na temat przysz.

Dear Victoria, I am writing to you, because you asked me how Patricia is feel.To dlatego Kreon jest taki nieugięty - on jest naprawdę przekonany o swej .Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramAntygona ginie, ale klęskę ponosi Kreon .Rozważ ten problem w formie rozprawki w której przedstawisz swoje stanowisko. Kreon jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości. Podobne tematy: Kto ma rację Kreon czy Antygona rozprawka.Jego stosunek do żony określony jest zaledwie w kilku zdaniach:, „czego zażąda, to uzyskać może", „ złożę brzemienia część na twe ramiona. Bo któż w nieszczęściu jest bliższy niż żona?", „do ciebie zatem (Kreona) z prośbą i nakazem zwracam się takim: tę w domu pochowaj, boś jej najbliższy".Poznajemy ją, gdy po śmierci swoich dwóch braci, Eteoklesa i Polinika, rozmawia z siostrą Ismeną na temat pochówku drugiego ze zmarłych. Kreon, władca Teb, zabronił grzebania ciała Polinika, uważając go za zdrajcę narodu. Jednak Antygona sprzeciwliła się zakazowi i pochowała swojego brata, za co została skazana na karę śmierci.Rozprawka na podstawie Antygony.

Z pośród 2 tematów wybierz 1 1.

ROZPRAWKA: Kreon czy Antygona - na czyją korzyść przechyla się szala racji? 2. ROZPRAWKA: Uzasadnij, że "Antygona" Sofoklesa jest dramatem antycznym. Proszę choćby o link z podobnym tematem.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziUważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów. Nie boi się kary. „Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" to jej hasło - miłość do brata jest dla niej najważniejsza, nie złamała zakazu ze względu na nienawiść do Kreona.Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramAby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Oskarżam kreona rozprawka. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie. Oprócz: Oskarżam kreona rozprawka. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Rozprawka na temat Kreona. powiesc ''Antygona'' obrona Kreona. Dopytaj ;.

Kreon natomiast popiera prawo ludzkie, ktore według niego oznacza, iz czlowiek ma prawo ukarac.

Antygona za wszelką cenę chce pochowac brata. Uważa, że jest to jej .ANTYGONA postać tragiczna. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.No i wiadomo ze gdyby zakonczenie mialo byc inne to albo kreon, albo antygona musieliby odstapic od swoich pogladow, a w obydwu przypadkach wiazaloby sie to z utrata honoru. Dlatego uwazam, ze ta rozprawka to tylko formalne stwierdzenie faktow. Ale mysle, ze jesli chcesz pisac ten temat, to idziesz dobrym tropem i zycze powodzenia :)Antygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon? Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon? Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady. Na przykładzie sformułowanych do ćwiczeń tematów przeanalizuj przykładowe rozprawki. Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury. To celowy zabieg, ponieważ na .Kreon był władcą despotycznym i ślepo zapatrzonym w siebie.

Przekonany o swoich racjach, nie ulegał sugestiom poddanych czy rodziny.

Uważał, że jako król ma zawsze rację, a podwładni powinni jedynie być mu posłuszni. Jego lekkomyślność i brak wyobraźni spowodowały samobójstwo syna, żony i siostrzenicy.Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka. W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku. Tylko ona zareagowała na .Dzięki naszej płycie bez problemu przygotujesz się do matury. Na CD umieściliśmy gotowe wypracowania, opracowania, powtórki epok oraz wiele dodatków i bonusów, które pomogą Ci przygotować się do matury. Więcej informacji na temat wypracowań:W poprzednich latach na próbnej maturze z Operonem uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością "Lalki" Bolesława Prusa. Musieli także napisać rozprawkę na temat "Wola człowieka czy .Spowodowało to ciąg tragicznych wydarzeń: Antygona zostaje skazana na śmierć przez apodyktycznego władcę Teb. Na wieść o tym jego syn Hajmon, który jest narzeczonym Antygony, jak i żona Kreona, Eurydyka popełniają samobójstwo. Kreon, choć władca, traci najbliższych i zostaje sam z poczuciem winy.Uważam, że Antygona, tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa, jest postacią tragiczną. Tragizm jest to splot zdarzeń, który nie daje bohaterowi możliwości uniknię…Rozprawka na temat: Antygona jako przykład tragedii antycznej. Antygona jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.I. O rozprawce maturalnej Na maturze z języka polskiego od roku 2015 na poziomie podstawowym zdający będą mieli do wyboru dwa tematy wypracowań. Rozwinięcie każdego z nich będzie wymagało napisania wypowiedzi o charakterze argumentacyjnym: rozprawki problemowej lub interpretacji tekstu poetyckiego.2. Kreon uważał, że każdy, kto złamie prawo, musi być ukarany.Uparty i zawzięty, nie ustąpił nawet synowi, uważał Polinejkesa za zdrajcę i chciał go przykładnie ukarać, dbał o swój kraj, porządek i autorytet władzy, dobro ojczyzny stawiał ponad dobro jednostki.Rozprawka na temat: Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że „Sonety krymskie" nie są jedynie pięknym opisem przyrody, ale także utworami wyrażającymi prawdę o człowieku, który stanął oko w oko z .Kreon (gr. Κρέων Kréōn, łac. Creon 'władca') - w mitologii greckiej król Teb. Był bratem Jokasty, mężem Eurydyki i ojcem Pyrry, Hajmona, Megary oraz Menojkeusa.Dwukrotnie obejmował tron w Tebach: raz po zamordowanym szwagrze, Lajosie, drugi raz po wyprawie siedmiu przeciw Tebom. Przypisy.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz