Rozprawka z antygony

1 stycznia 2020 12:41


Pobierz: rozprawka z antygony.pdf

Jestem tu po to, aby rozstrzygnąć czy rzeczywiście Antygona miała rację, łamiąc rozkaz Kreona. Osobiście jestem po jej stronie, bo któż by nie chciał aby jego członek rodziny był pochowany? Z pewnością nikt! Chyba każdy z nas postąpiłby tak samo w tej sytuacji w jakiej znalazła się Antygona.Nie chce go odwołać dla Antygony, by nie mówiono, że dla członków własnej rodziny ustanowił jakieś specjalne prawa. To na pozór postępowanie wzorowe, a jednak z powodu uporu władcy ginie najpierw Antygona, a potem jego syn, Hajmon, i Eurydyka. Tragizm Antygony natomiast wyraża się inaczej. Dziewczyna poniosła śmierć, była .Kiedy z rozkazu króla Kreona jej zmarły brat Polinejkes został skazany na wieczną tułaczkę i .Rozprawka z. Daje naj ;p Czy antygona postąpiła słusznie pochowując brata ? .Rozprawka "Antygona" Rozprawka: Napisz Rozprawke w której rozważysz Ponadczasowość "Antygony" są Pisarze których dzieła trwają krótko.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., „Kto miał rację Antygona, czy Kreon?" Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.Broniąc stanowiska Antygony, chciałabym przytoczyć kilka ważnych argumentów. Myślę, iż prawa ustanowione przez bogów są znacznie ważniejsze od nakazów wydanych przez człowieka, choćby z tego powodu, iż zostały one ustanowione dużo wcześniej.Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika.

Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.

Z kolei Antygona kochająca swego brata, złamała zakaz władcy Teb, gdyż nie chciała narazić się bogom.Jak oceniasz postepowanie Antygony i Kreona-rozprawka. Proszę o szybką pomoc.Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem „Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka,.Dziewczyna twierdziła, że jeśli prawo ludzkie jest sprzeczne z bożym, należy postępować tak jak mówią bogowie i wiernie wypełniać ich wolę. Następnym dowodem, który potwierdza rację Antygony w sporze, jest godne pochowanie ciała poległego.Prosze pilne ! Rozprawka z Antygony ! Prosze o rozprawke z antygony wstęp 4-5 zdan rozwinięcie 10-12 zdań zakończenie 4-5 zdań Prosze pilne potrzebuje na poniedziałek .Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika. Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb. Z kolei Antygona kochająca swego brata, złamała zakaz władcy Teb, gdyż nie chciała narazić się bogom. Przyszłe perypetie dwojga bohaterów były z góry przesądzone.Jej bunt wynikał z konfliktu tragicznego, który opierał się na zderzeniu racji ludzkich z racjami boskimi.Rozprawka Czy Konrad w Wielkiej Improwizacji Dziadów poprzez bunt do Boga wyraża swoją identyfikacje z ojczyzną .Droga do zmian wiodła poprzez bunt wielkich jednostek - w ten sposób ukształtował się romantyczny typ bohatera .Wypracowanie zawiera 407 słów.

Kobieta jako bohater literacki.pracy klasowe (wypracowanie) z antygony ? xd.

jakie tematy mogą byc na pracy klasowej (wypracowaniu) z antygony ? To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćAntygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady. Na przykładzie sformułowanych do ćwiczeń tematów przeanalizuj przykładowe rozprawki. Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury. To celowy zabieg, ponieważ na .W pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie. Uważam, że powody dla których Antygona przeciwstawiła się władzy Kreona w imię honoru rodziny były słuszne i są godne szacunku. Broniąc postawy Antygony pragnę przytoczyć parę istotnych argumentów.Zobacz 6 odpowiedzi na pytanie: Jaki może być temat rozprawki z''Antygony''?Przyczyną sporu jest wystąpienie Kreona przeciw Bogom - nie che on pogrzebać zwłok Polinika, brata Antygony. Kreon zapowiedział, że osobę, która pogrzebie ciało Polinika, będzie czekać kara śmierci. Antygona sprzeciwiła się temu zakazowi i pogrzebała zwłoki brata, przez co - zgodnie z zapowiedzią Kreona - dostała wyrok śmierci.Przydatność 50% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka. W Antygonie Sofoklesa, jak w każdej tragedii antycznej Grecji ścierają się dwie racje: - Antygony, która kierowała się racjami uczuć, grzebiąc brata, - Kreona, który zakazał grzebania Polinejkesa kierując się racjami dobra państwa i rozumu.Antygony, czy Kreona.

kto miał racje kreon czy antygona? zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika.

(?) j.w. Rozprawka na temat dwie antagonistyczne postawy ismeny i antygony. Proszę o pomocWitamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Rozprawka na podstawie Antygony. Z pośród 2 tematów wybierz 1 1. ROZPRAWKA: Kreon czy Antygona - na czyją korzyść przechyla się szala racji? 2. ROZPRAWKA: Uzasadnij, że "Antygona" Sofoklesa jest dramatem antycznym. Proszę choćby o link z podobnym tematem.Jedną z zasad tragedii antycznej jest konflikt dwóch racji, z której żadna nie zwycięża. W „Antygenie" Sofoklesa pojawia się konflikt pomiędzy Antygona, córką Edypa a siostrą Polinejkesa, Eteoklesa i Ismeny a Kreonem, królem Teb i bratem Jokasty.Rozprawka "Antygona" Rozprawka: Napisz Rozprawke w której rozważysz Ponadczasowość "Antygony" są Pisarze których dzieła trwają krótko.

Pomocy nie mam żadnego pomysłu tekst nie musi być bogaty wystarczą dwa Argumenty Bardzo bym był wdzięczny.

Kreon nie daje się przekonać do odstąpienia od tego okrutnego wyroku, chociaż prosi go o to jego syn i narzeczony pięknej Antygony - Hajmon. Piękna księżniczka zostaje zamurowana w grobowcu. Tam popełnia samobójstwo. Ginie także syn Kreona, Hajmon, który przebija się mieczem.I czy człowiek może wydawać zakazy niezgodne z tym pierwszym. Warto zwrócić uwagę, że odpowiedź Sofoklesa jest głosem osoby pobożnej. Prawo boskie mówi, że zmarłego należy pogrzebać - żeby nie budzić odrazy bogów i żeby jego dusza nie błąkała się po ziemi. Prawo ludzkie wydane zostało przez Kreona.Jest jednym z siedmiu zachowanych w całości utworów tego twórcy. Sofokles często czerpał inspiracje z mitologii. Tak było również w tym przypadku, gdyż historię Antygony oparł na micie, opowiadającym dzieje rodu Labdakidów.Wypracowania Sofokles "Antygona" Opisy wypracowań: Motyw buntu i pogodzenia się z losem.Antygona - dokładne streszczenie Osoby: Antygona - córka Edypa Ismena - siostra Antygony Kreon - król Teb Hajmon - syn Kreona, zakochany w Antygonie Eurydyka - żona Kreona Tyrezjasz - wróżbita Chór tebańskich starców Wspomniani bracia Antygony i Ismeny - Polinejkes (Polinik) i Eteokles.W pracy posłuż się przykładami z literatury, historii bądź sztuki. Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do stwierdzenia: Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy. W uzasadnieniu posłuż się przykładami (w tym jednym z arkusza) z literatury lub sztuki, ewentualnie z obu tych dziedzin.May 30, 2016Wskazówki jak napisać rozprawkę od nauqa.pl. Przygotowanie do matury z języka polskiego. Powtórka do matury z języka polskiego. Wykład powstał w celu ułatwie.Sep 26, 2016Przedstawiamy streszczenie "Antygony" Sofoklesa. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych. Category.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz